Najdi forum

Mravljinčenje v desni roki

Pozdravljeni.
Že več kot 2 tedna se mi pojavljajo mravljinci v desni roki. Začnejo se pri vratu in končajo v prvih treh prstih desne roke. Poleg tega me spremlja še bolečina v vratu in na desni strani glave.
Zdravnik mi je izdal napotnici za EMG in RTG vratnega dela hrbtenice. Na datum pregleda še čakam tako, da diagnoza še ni potrjena. Ta čas mi je predpisal protibolecinske tablete BRUFEN 600 MG . Tablete so mi res pomagale saj sem končno lahko prespala noč brez bolečin a se mi je pojavila druga težava. Po dveh zaužitih tabletah sem dobila neželen stranski učinek-DRISKO.
Prosila bi za pomoč in nasvet kaj zdaj. Hvala za odgovor.
Lp

Pozdravljeni,

ni nujno, da bo RTG preiskava pokazala pomembne spremembe, te so lahko minimalne, povzročajo pa močne simptome. Na podlagi vašega opisa težav s precejšnjo verjetnostjo sklepam, da gre za razdraženost korenine C6 v vratnem delu hrbtenice in posledično za t.i. cervikobrahialgijo. S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere, za bolj natančen nasvet pa bi morali opraviti klinični pregled.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,
najlepša hvala za vaš odgovor. Sporoćam, da sem opravila RTG in v izvidu je ortoped napisal sledeče: “V osrednji tretjini je izboklina. Polomljena je os C4 C5. Gre za izravnano cervikalno lordozo. Začetna spondilotična sprememba v smislu minimalnih posteriornih naplastitev segmentov C3 -C4 do C5-C6.”
Če sem se prav pozanimala naj bi to pomenilo nastanek kostnih izrastkov, ki mi pritiskajo na živec in zato tudi mravljinci? Osebni zdravnik mi je rekel, da se da to lajšati z vajami za vrat. Dejal je, da se z leti stanje slabša in naslednji korak je operacija. Bi se dalo pomagati še s čim drugim, z določeno vrsto prehrane, kakšen specifičen šport (kolo, plavanje?), dodatne vaje, terapije ?
Izvid sem nato nesla osebnemu zdravniku, ki pa mi je predpisal fizioterapijo TENS in BP. Tens vem, da gre za protibolečinsko terapijo, kaj pa pomeni BP? Na fizioterapijo bom prišla na vrsto šele čez 2meseca, kar se mi zdi kar dolgo zato ta čas 4x tedensko izvajam enourne vaje za krepitev vratnih mišic, ki pa se mi zdi, da mi kar pomagajo, saj so mravljinci znosnejši in posledično nimam potrebe, da bi vzela protibolecinsko tableto.
Opraviti moram še MR, na katero pridem na vrsto šele čez 1 mesec.
Sedaj zavestno pazim na držo, poskušam se držati pokonci, ramena potiskam nazaj, vrat prav tako.
Že v naprej se vam zahvaljujem za vaše mnenje in nasvet.
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

lomljena os in izravnana lordoza kaže na znake bolečinskih občutkov. Gre za nepravilno ukrivljenosst hrbtenice, ki jo le-ta razvije, da bi zmanjšala pritisk na razdražen živec. Naplastitve oziroma kostni izrastki nikakor niso vzrok za težave. Vzrok so obrabne spremembe in posledično znižani medvretenčni prostori. izrastki so zgolj odgovor telesa na obrabne spremembe v hrustancu, pojavijo se kot “rešitev” oziroma stabilizatorji spremenjenega stereotipa.
V fazi bolečin oziroma drugih težav vam odsvetujem izvajanje kakršnih koli vaj. Vadba je učinkovita zgolj kot preventiva, ne pa kot oblika zdarvljenja. Glede športa vam priporočam plavanje (najbolj priporočljivo je hrbtno plavanje), odsvetujem vam kolesarjenje, kjer je vratni del precej obremenjen.
V kolikor se bodo težave nadaljevale, priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa prinesete tudi slike. Na podlagi klinične slike vam bomo lahko natančno svetovali glede možnosti in uspešnosti zdravljenja.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,

prejela sem izvid MR:
“Izravnana cervikalna lordoza in minimalno anteriorno lomljena os v nivoju C3 -C4. Brez bistvenih kostnih naplastitev. Blažja izguba intenzitete signala i.v. diskov. Višina i.v. prostorov je primerna. Medula spinalis ima primerno intenziteto signala.
V aksialni ravnini je v nivoju C3-C4 vidna minimalna protruzija i.v. diska Brez bistvene utesnitve.
V ostalih prikazanih nivojih je spinalni kanal prav tako primerno širok, brez bistvene utesnitve.”

Torej če sem se prav pozanimala to pomeni, da sem v predfazi hernije diska?
Prosila bi za razlago izvida oz. za moj popravek.

Stanje mi zelo niha. Že, ko so mi mravljinci popolnoma izginili so se mi cez noč spet pojavili, ponoči spet ne moram spati, imam močne vrtoglavice in bolečino v prsih.
Vaje za vrat, ki jih izvajam mi lajšajo bolečine vendar moram kljub temu posegati še po protibolečinskih tabletah.
Stara sem komaj 24 let. Pred seboj imam tako rekoč še vse pa se mi zdi, da se mi je s to diagnozo podrl svet. Resnično sem obupana, ker mi po 2 mesecih nič ne pomaga v taki meri, da bi lahko vsaj tako zaživela kot sem pred temi težavami.
Resnično se vedno bolj nagibam k vaši terapiji. Kolikšna je moja realna možnost zdravljenja/izboljšanja moje diagnoze z manualno terapijo, saj bi se operativnemu posegu rada izognila? Obiskala sem vašo spletno stran. Glede na lokacijo bi mi najbolj ustrezala tista v Črnučah.

Najlepša hvala za vaš odgovor.

New Report

Close