Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Razlaga izvida MR za koleno ki je bilo ze operirano

Razlaga izvida MR za koleno ki je bilo ze operirano

Zivijo:)
Videla sem da so podobne teme ze odprte, a zal nisem nasla odgovora za svoj problem. Po posti sem dobila izvid iz magnetne resonance, ki pa ga zal ne razumem. Imela sem operacijo kolena ampak imam se zmerom bolecine. Pise pa slednje: hrustanec patele je na obremenilni povrsini v lateralnem delu nekoliko povisanega signala- zacetna degeneracija. Hrustanec femoralne trohleje je mestoma iregularne povrsine minimalno erodiran. Nekoliko izraziteje medialni menisk sicer ne prekinja povrsine-majnsa degeneracija obeh meniskov brez znakov rupture. Patela je se vedno nekoliko lateralizirana v primerjavi s predhodno mr preiskavo.

Mnenje: stanje po rekonstrukciji MPFL
zacetna hondropatija patele in trohleje femurja.

Zelo bom hvalezna za vase odgovore kaj bi to pomenilo.

Pozdravljeni,

vse je odvisno od tega, koliko časa je minilo od posega. Če je stanje sveže, je izvid povsem normalen, prav tako simptomi, ki jih opisujete. V kolikor so bolečine prisotne dalj časa, je to ponavadi zaradi sprememb v zunanjih strukturah sklepa.
V kolikor želite drugo mnenje, naj vam priporočam enega najboljših strokovnjakov za področje kolen v Sloveniji in sicer dr. Mohsena Husseina iz klinike Artros v Ljubljani.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close