Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema MR Torakalne hrbtenice – vpliv na stisnjene živce v rokah?

MR Torakalne hrbtenice – vpliv na stisnjene živce v rokah?

Pozdravljeni,

NAjprej bi vas prosila za razlago izvida in mnenje ali bi lahko bilo kaj od navedenega povezano s spodaj opisanimi simptomi:

Na T1 sekvenci se v nivoju TH 12 – L1 nakazujejo ventralne robne kostne naplastitve, ki imajo bolj videz drobnih osteofitov.
Na T2 TIRM sekvenci ni videti aktivnih lezij oziroma edema.
Vposteriornih elementih pravtako ni videti patološkega signala.
Spinalni kanal je primerno širok.
Signal v meduli je primeren.
V nivoju od TH 5 do TH 6 je nekoliko viden bolj poudarjen centralni likvorski kanal.
V nivoju TH 2 TH3 je vidna drobna fokalna protuzija diska.

Stara sem 25 let, in že nekaj časa se soočam z neprijetnimi občutkih v dlaneh obeh rokah.
Leta 2016 se mi je pričela, zbadajoča bolečina v samem osrčju dlani ki pa je vodila iz zapestja vse do prstov. Postopoma sem začela izgubljati občutek dotika predvsem v mezincu in prstancu, medtem ko sredinec in kazalec pa mi je začelo rahlo krčiti, prišlo pa je tudi do odtečenih prvih členkov na roki. Po ne prenehanju bolečin so me napotili na plastično kirurgijo, kjer sem prejela injekcijo Flosterona in Xylocaina v predel A I. objemk sredinca in prstanca, stanje se mi je rahlo umirlilo vendar ne povsem.

Postopoma sem začela izgubljati pravo moč v rokah, hudo neprijeteni občutki ob dotikih na mrzlo, pomodreli in okorni udje. Pred enim tednom se mi je stanje drastično poslabšalo. prisotne hude pekoče in močne bolečine v levi roki, ter onemogočeno iztezanje kazalca in sredinca, ponovno prejmem injekcijo Flosterona in Lidocaina v območje II in III. prsta leve roke. Desna roka ni obravnavana vendar izgubljam moč v desni roki in nesposobnost za majhne premike oziroma občutek kot da mi signal za premik ne bi prišel do roke.
Opazna tudi popolna izguba dotika v zadnjih treh prstih leve noge in slabši refleksi.
Stanje se mi je po injekciji spet malenkost umirilo vendar so neprej še prisotne bolečine.
v hrbtenici, so prisotne tudi močne bolečine katere mi večkrat povzročijo tudi bruhanje, moteno spanje, gibanje in predvsem mi vplivajo na normalno delovanje vsakodnevnih opravil.

Hvala za čas in lep pozdrav,
Ana

Pozdravljeni,

spremembe v torakalnem delu, ki jih opisuje izvid, niso nič posebnega, zelo pozitivno je, da je hrbtenični kanal primerno širok na vseh nivojih in da ni zazanane spremembe signala hrbtenjače. Prisotne so manjše obrabne spremembe, v predelu Th5-Th6 se te pogosto pojavljajo kot posledica prisiljene drže.
Simptomi, ki jih opisujete z veliko verjetnostjo izvirajo iz sprememb v vratnem delu hrbtenice. Lokalno zdravljenje težav v roki simptomov ne bo odpravilo oziroma jih bo omililo le začasno. Priporočam, da opravite RTG slikanje vratnega dela hrbtenice, s slikami pa se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij:http: //www.mo-gy.si/i-htm/

S tehnikami manualne medicine namreč uspešno zdravimo številne podobne primere.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close