Najdi forum

Blokada v hrbtenici?

Spostovani!

Pred priblizno pol leta (september 17) se mi je začelo sledeče.
Pri spanju ali lezanju na levem boku… sem dobil bolecine po sredini temena glave. Čez priblizno mesec dni… pa se je vsa stvar prenesla na levo stran. Začele so se mi trest roke ampak samo pri ležanju, opažam oslabitev le teh na sploh.
Sedaj kar je sledilo je skoraj …. edinstveno…
V novembru 17, diagnoza vnetje slepega črevesa, ter operacija! …… Težave po op. ostajajo (lezanje na boku in tresenje rok). Po
Op se je javila neznosna bolecina glave. 7 DEC. Diagnoza … vnetje sinusov….. zvit pretin….. sledila je operacija obnosnih votlin 30.1. Vmes 22 dec. vnetje 6 in 7 desno spodaj. Do 29.1. najmanj 5x pri zobozdravniku. Na koncu 29.1 dan pred op. So mi oba zoba izpulili.
Op sinusov uspel…. vse poti odprte… pretin raven. Postoperativne muke mimo … vsaj ta hujši del. (Po op sinusov glavobol preneha!!!).
Sedaj vas pa prosim za razlago.
Glede na tole da sem se okvarjal s športom 6x na teden, pred zacetkom tezav. Brez problema pretekel 20 km. …… skratka zdrav kot riba v vodi.
Po vsem tem gre na bolje vendar počasi!
Ampak kaj ostaja je sledeče.
…. pri ležanju ali spanju…. pa tudi občasno med hojo….. občutim mravlince na na levi nogi (palec) in levi roki … mezinec. Ostaja tudi oslabelost rok (tresenje ob naporu). Ob prebujanju občasno prihaja tudi do tresenje. Glede na tole … da sem levičar in da delam v gastronomiji… in večinoma nosim vse skoraj z levo roko in da ct telesa ( na tumor ali kaj težjega) in mrt ter ct glave nista pokazala nič, predvidevam da tole mora biti stisnjen živec… nekje v hrbtenici?!
Npr. Včeraj ob sprehodu sem imel v levi roki o.5l plasteko vode…. po 90 min. sprehoda se mi je začela trest roka.
Opažam da občasno pri ležanju prihaja do drhtenja ali tresenja.
SEDAJ lahko popolnoma izključim sinuse, zobe…. slepič….. oz. Skoraj vse… razen hrbtenice.
Kaj menite a težave izvirajo iz hrbtenice? Kaj predlagate?

Lp ter hvala na odgovoru!

Pozdravljeni,

z veliko gotovostjo sem sicer prepričan, da sem vam že odgovoril tudi preko e-pošte. Za vsak slučaj ponovno: v kolikor diagnostika CT glave ni pokazala posebnosti, obstaja precejšna verjetnost, da omenjeni simptomi izhajajo iz sprememb vratnega dela hrbtenice in sicer zaradi draženja pletežev avtonomnega živčnega sistema.
Priporočam, da opravite slikanje vratnega dela (RTG ali MR). Izvid mi lahko posredujete, da vam podam bolj konkreten nasvet.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Spoštovani,

Hvala za odgovor! Sem vam posredoval ct na mail [email protected] ter zraven pripisal za dr.Fedorova.

Lp.

Danijel

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

obveščam vas (tudi na podlagi vašega posveta z našo ordinacijo v Mariboru preko telefona), da preko e-pošte vaših slik nismo prejeli. Verjetno gre za povečano velikost datoteke in jo server zavrača.
Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, slike pa prinesete s seboj osebno: http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close