Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Vrtoglavica, težave z očmi, nihanje pritiska in nihanje srčnega impulza, glavoboli

Vrtoglavica, težave z očmi, nihanje pritiska in nihanje srčnega impulza, glavoboli

Pozdravljeni,
Stara sem 43 let, delam v gostinstvu.
Že dlje časa imam težave z vrtoglavico. Zadnji teden sem zaradi tega ostala na bolniški, ker ne morem več normalno funkcionirati. Dvakrat sem bila v tem tednu tudi na urgenci zaradi hude vrtoglavice, občutka megle v glavi in težave z levim očesom, kateri me sili na škiljenje.
Leta 2013 sem bila obravnavana v bolnici Petra Držaja zaradi sinkope. Takrat sem imela tudi hude psihične težave (ločitev in kasneje smrt bivšega moža), ugotovili niso ničesar, prav tako sem bila isto leto obravnavana na urgenci in kasneje na nevrologiji zaradi ohromelosti leve strani telesa in nezmožnosti govora, ki je trajala 6 ur. Prav tako niso našli ničesar. Vse bp. Vrtoglavice se mi od takrat pogosto ponavljajo. 3x letno, tudi padem skupaj in izgubim zavest za kratek čas. Enkrat se je zgodilo po piku ose v stegno, da mi je ohromela leva stran telesa za 2 uri. Zdaj pa se mi vrti vsak dan. Kot v nekakšnih intervalih, enkrat bolj, enkrat manj. Pri tem mi pritisk niha in tudi bitje srca. Običajni pritisk imam zelo nizek cca 100/60. Zdaj pa mi naraste tudi do 150/100. Srčni utrip pa tudi do 128/min. Ob tem se pojavlja še škiljenje levega očesa. Glavoboli so prisotni že nekaj mesecev vsak dan, ki pa so enkrat hujši, drugič zmerni. Glede očesa oftalmolog ni opazil nič posebnega, razen suhega očesa, nakar sem si dala samoplačniško vstaviti čepke in je malce boljše. Seveda kapljice si moram v oči dajati zelo pogosto, recimo na 1 uro. K sreči je neznosna bolečina, kot bi mi en s sabljo prebadal levo oko izginila, a bolečine v očesu so stalne, kot bi me bolelo za očmi. Zdaj čakam na magnetno resonanco glave in slikanje žil. Dobila sem tudi tablete Urutal. Imam sladkorno bolezen tipa 2, ki jo nadziram z dieto in je urejena. Sem tudi strastni pohodnik, vendar zadnje čase, žal v tem ne morem uživati. Že po 20 min hoje, se mi blazno začne vrteti, boleti glava in v glavi imam občutek megle. Rada bi spet normalno živela.
Prosim za pomoč, rada bi odpravila vzrok mojih težav. Prosim za nasvet.
Hvala in lep pozdrav,
Kristina.

Pozdravljeni,

med čakanjem na slikanje z MRI glave opravite slikanje (RTG) vratnega dela hrbtenice. Velika verjetnost je, da bo izvid glave brez posebnosti, na podlagi opisa vaših simptomog s precejšnjo vejretnostjo ugotavljam, da težave povzroča draženje pletežev avtonomnega živčnega sistema ob vratni hrbtenici. V kolikor bo to potrjeno, se lahko naročite na pregled v eni izmed naših ordinacij, s seboj pa prinesete tudi vse izvide in slike. Na podlagi klinične slike vam bomo lahko natnačno svetovali glede možnosti zdravljenja v vašem primeru. S tehnikami manualne medicine smo namreč uspešno pomagali številnim ljudem s podobnimi težavami.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close