Najdi forum

jutranje bolečine v krizu

Spoštovani!

Lepo prosim za vaše mnenje glede spodaj opisane težave.

Stara sem 36 let. Pred letom dni in pol, približno 6 mesecev po porodu, so se mi začele pojavljati jutranje bolečine v ledvenem delu hrbtenice. Bolečina se pojavi proti jutru in ta običajno pol ure po vstajanju izzveni in se čez dan ne pojavlja, razen če spim predolgo. Včasih je pri vstajanju prisotno tudi pokanje. Ko vstanem, se najraje nagnem naprej in bolečina hitro popusti. Čez dan ko gibam, bolečin ni. Menjala sem tudi že dva ležišča, ampak ni nič bolje. Zdravnica me je poslala na MRI, ki pa ni pokazal utesnitvenih sprememb spinalnega kanala oz. ni bilo omenjeno, da bi lahko šlo za vnetne spremembe. Visine i.v. prostorov so ohranjeni, diskusi primerno hidrirani. Vse naj bi bilo v mejah normale, razen nivoja l4l5 in l5S1 sta minimalno zožena zaradi manjše centralne protruzije diska. Zanima me, če je lahko vzrok bolečinam protruzija diska in če, ali se jo lahko v celoti pozdravi oz. ali se še lahko ozdravi sama?

Hvala za vas odgovor!

Pozdravljeni,

po 35 letu starosti se pričnejo prve obrabne spremembe, nosečnost in porod jih lahko še pospešita, predvsem v okviru povečane telesne teže, premika težiščnice, prisiljene drže in preobremenjenosti (dvigovanje otroka). Protruzija je za vašo starost precej izražena sprememba in verjetno zaradi zožitve medvretenčnega prostora prihaja do draženja enega ali več živčnih pletežev v tem delu.
Obrabne spremembe se žal ne “pozdravijo” same od sebe, kvečjemu vse bolj izrazito napredujejo, če v primeru težav ni ustreznega zdravljenja.
Prav tako bi bilo potrebno natančno pregledati tudi slike MRI, morda je prisotna še kakšna manjša sprememba, ki jo sam izvid ne opisuje.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Priporočam vam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa poleg izvida prinesete tudi slike.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close