Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema nadlaht – bolečina ob določenih gibih

nadlaht – bolečina ob določenih gibih

Pozdravljeni,
že od avgusta dalje (7 mesecev) občutim bolečino v nadlahti desne roke, ki se pojavi ob določenih gibih. Na primer: dvig roke ob glavi in izteg navzgor, kot da bi želela seči v omaro na najvišjo polico in hotela doseči nek predmet; odročenje iztegnjene roke vstran in dvig roke do ramen ali višje; položitev roke na hrbet na ledveni del in nato dvig roke višje po hrbtu v predel med lopaticama -medtem ko gib z levo roko izvedem brez težav, desno roko praktično ne morem kaj dosti premakniti navzgor.

Za zgoraj navedene gibe moram pojasniti, da gre za zelo vsakdanje gibe, ki jih izvajamo npr. pri gospodinjskih delih. Navedeno torej pomeni, da bolečina ovira moje vsakdanje življenje. Pred bolečino sem se intenzivno več deset let ukvarjala s športom. 2-3x tedensko v okviru skupinskih vadb (Body Attack, Body pump), tek, smučanje in dnevni sprehodi s psom od tega vsaj 2x tedensko med 5-8 km in intenzivneje, to je v hrib. Pri športnih aktivnostih nikoli nisem imela nobenih poškodb. Bolečina se ni niti pojavila po vadbi, temveč se je pojavila povsem nepričakovano oz. iznenada.

Stara sem 51 let, sicer zdrava in primerne teže (168 cm; 64 kg). Imam primerno močne kosti, normalno mišično maso.

Zaradi bolečine sem se oglasila pri osebni zdravnici, ki je sprva sumila na kalcinacijo. Napotila me je na rtg z napotno diagnozo: bolečina v udu, ramenski predel. Ker rtg izvid ni pokazal posebnosti, me je napotila na ultrazvok z napotno diagnozo omalgia. Obe preiskavi nista pokazala posebnosti. Tudi UZ ni pokazal posebnosti. Radiolog na UZ je pripomnil, da mu nič ne pade na pamet kaj bi lahko bilo, ker vse kaže normalno stanje (manšeta, burza, kite, mišice,..), da je zasledil nekaj manjših “pikic” kalcinacije, ki pa nikakor niso razlog in izvor bolečine. Pomislil je na vratno hrbtenico in me spraševal, če imam bolečine v vratu. Teh bolečin pa nimam, hodim pa na redno mesečno terapevtsko masažo hrbta iz razloga preventive, saj na delovnem mestu zlasti sedim in opravljam delo na računalniku.

Spodaj navajam še rezultate rtg in UZ izvida in vas vljudno prosim še za vaše mnenje glede izvora bolečine. Zlasti me seveda zanima na kakšen način bi lahko bolečino odpravila. Je sploh možno izvajati fizioterapijo ali katere druge tehnike razgibanja, če se ne najde razloga oz. izvora bolečine? Sama sem preventivno v tem tednu izvedla tudi terapijo z Diverinom, ki mi ga je priporočila farmacevtka v lekarni. Vseboval naj bi ibuprofen in bi s tem menda lahko pozdravila vnetje, če je to seveda prisotno (UZ ga nato niti ni pokazal). Tablete Diverin sem jemala 4 dni, 3x dnevno po 1 tableto.

Predpostavljam, da nisem edini takšen primer oziroma, da ste že kdaj naleteli na podoben primer, ki ste ga uspešno diagnosticirali in pozdravili. Torej, bolečina me pesti že 7 sedem mesecev, zato bi jo res želela odpraviti in se vrniti k vsakdanjim opravilom in športnim aktivnostim.

Hvala in lep pozdrav,
Mojca

Izvid rtg dne 8.1.2018:
Glenohumeralna sklepna špranja je primerno široka.
Konture sklepnih površin so gladke.
AH razdalja je videti nekoliko krajša.
AC sklep je primeren.
Struktura skeleta ke primerna.
Zadebeljena sklepna ovojnica acromiohumeralno.

Mnenje:
Prikazan skelet je strukturno in morfološko v mejah normalnega.
Skrajšana AH razdalja – okvara mehkih tkiv (?).

Izvid UZ dne 9.2.2018:
AC sklep je primeren.
Kita dolge glave bicepsa je v kanalu, je primerne debeline, brez okolne tekočine, njen intraartikularni potek je tudi primeren.
M.subskapularis, MSSP, MISP IN m.teres minor so v mejah normalnega.
Drobne kalcinacije so v narastišču MSSP na humerus -kalcificirajoča tendinoza.

New Report

Close