Najdi forum

mr torkalne hrbtenice

Pozdravljeni imam težave z omoticami in ravnotežjem zato me je nevrolog poslal na mr torkalne hrbtenice dobila sem izvide izrazito poudarjena torakalna kifoza blage do zmerne spremembe srednjega dela torakalne hrbtenice hodroza in spondiloza.Spinalni kanal je primerno širok prikazana mdula ima primeren signal utesnitev nevralnih struktur ni ostale prikazane strukture izgledajov mejah normalnega. Ali je možno da se to pojavlja zaradi hrbtenice omotičnost brez ravnotežja in če mi vi lahko pomagate hvala lp

Ker je moj zdravnik odsoten bi prosila za čim prejšno razlago izvida hvala lp

Pozdravljeni,

slika torakalne hrbtenice je brez posebnosti, prisotne so manjše obrabne spremembe, ki so verjetno primerne vaši starosti (prve obrabne spremembe se pričnejo pojavljati po 30. letu starosti).
Izvid omenja nepravilno ukrivljenost hrbtenice v tem prsnem delu, za katero pa s precejšnjo gotovostjo predvidevam, da je zgolj posledica sprememb v vratnem delu hrbtenice. Tudi simptomi, ki jih opisujete, se sklicujejo na spremembe v vratnem delu hrbtenice.
S tehnikami manualne medicine sicer uspešno zdravimo številne podobne primere. Priporočam, da pridobite slike (RTG) vratnega dela hrbenice in se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij. Na podlagi anamneze in klinične slike vam bomo lahko natančno svetovali glede nadaljnjega zdravljenja.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

RTG vratne hrbtenice sem že naredila in je bp .Ali vrtoglavica in ravnotežje potem ni od hrbtenice če prav razumem če je RTG vratne hrbtenice brez bp .Hvala za odgovor lp.

Pozdravljeni,

spremembe v vratnem delu hrbtenice so lahko tako minimalne, da jih izvid ne opisuje. Priporočam, da na pregled s seboj poleg izvida prinesete tudi slike, na katerih so te spremembe zagotovo vidne.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Sem že bila pri vas pri v Ljubljani pri Andreju Kotovu pa pravi da omotica ni od hrbtenice ampak nekaj drugega, nočem pa spet hoditi na pregled za 5 minut in stran vrči 5o evrov edino če me lahko še enkrat pregleda brezplačno.hvala lp

Spoštovani,

v kolikor je dr. Kotov na podlagi klinične slike ugotovil, da vaše težave ne izvirajo iz vratnega dela hrbtenice, bi tako po vsej verjetnosti ugotovil tudi sam, saj povsem zaupam mnenju kolega. Nasvet preko foruma je zaradi pomanjkanja podatkov zelo omejen, priporočal pa bi vam morda, da opravite še ultrazvočno preiskavo vratnega ožilja.
V vsakem primeru vam očitno s tehnikami manualne medicine ne moremo pomagati, v kolikor je to na podlagi pregleda že ugotovil dr. Kotov.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close