Najdi forum

POzdravljeni

Kot ste mi svetovali sem opravila še Mr lumbalne hrbtenice, prosim za mnenje saj se bolečine še stopnjujejo, pa čeprav sem imela v mesecu oktobru fizioterapijo.

izvid:
Primerna drža
tandenca tranzitornega segmenta
Primerno ohranjene i.v. špranje, razen v nivoju L5-S1, kjer gre za minimalno znižanje i.v. špranje.
Signal iz i.v. špranje pa je spremenjen v smislu začetne diskopatije.
Subtilna dorzalna potruzija L4-L5 in L5-S1.
reaktivna hemisferična sklerozacija na L4.
Radikularna cista
V nivojih L4-L5 in L-S1 so vidne začetne degenerativne spremembe malih sklepov, naplastitve pa ne presegajo meje in ne povzročajo osalne stenoze.
V nivoju L4-L5 je vidna subtilna potruzija diska na nivoju obeh recesusov.
V nivoju L-S1 je vidna začetna diskopatija z milimeter široko centrobilateralno potruzijo diska, ki je bilateralno tudi nekoliko ekstrakanalikularna.
Medularna vreča ni utesnjena.

prosim za mnenje
hvala in lp

Pozdravljeni,

vašega prvotnega sporočila ne najdem, verjetno ste ga poslali pod drugim imenom oz. vzdevkom. MRI izvid, ki ga pošiljate ne izkazuje resnih sprememb, gre za starejše obrabne spremembe, zelo pozitivno je, da na nobenem nivoju ne prihaja do utesnjenosti oz. vkleščenosti hrbtenjače. Zmanjšani medvretenčni prostori L4-L5 in L5-S1 po vsej verjetnosti povzročajo draženje živčnih pletežev, zaradi katerega prihaja do bolečin v spodnjem delu hrbta, ki se lahko širijo v eno ali obe nogi.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Za bolj natančen nasvet pa bi morali opraviti klinični pregled ter poleg izvida analizirati tudi slike.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

HVALA ZA ODGOVOR
Res me grozno boli desna noga,sploh od kolena navzdol, mišica,in prsti na nogah..oz. mravljinčenje v prstih.
Ker sem pred dvema letoma prebolela GVT desne noge imam strah in ne vem ali so bolečine od križa ali se dogaja kaj drugega.

drugače pa sem vam poslala izvid emg pod istim uporabniškem imenu, samo zadeva je: bolečina v križu. 17.10.2017

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

tudi MR izvid ne kaže nič novega, vezano na moj prejšnji odgovor. Gre za izražene obrabne spremembe, vzrok je v spodnjem delu ledvene hrbtenice, indikacij za operativni poseg ni. V kolikor se odločite za zdravljenje s tehnikami manualne medicine, na prvi pregled poleg izvidov prinesite tudi slike.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close