Najdi forum

MR vratne hrbtenice

Spoštovani,
Bila sem na MR vratne hrbtenice (sicer zaradi suma na MS), stara sem 57 let.
Izvid
V sprednjem atlantoaksialnem sklepu je blaga artroza. Medvretenčne ploščice vratne hrbtenice so degenerativno videti izsušene. Pretežno so videti dobro ohranjenih višin. Gotovih hernij medvret. ploščic ni. Blage do zmerne spondilotične spremembe. C5-C6 blaga unkartroza malo splitvuje likvorski prostor spredaj. V malih sklepih vratne hrbtenice je videti zmerne degenerativne spremembe, vendar so intervertebralni foramni zadovoljivo dobro prehodni. V cervikalni hrbtenici ni videti nobenih T2, FLAIR ali proton hiperintenzivnih sprememb. Po kontrasu v cerv. hrbtenjači ni videti patološko obarvanih lezij.
Delam vaje za okrepitev vratnih mišic, ki ste jih vi svetovali na tem forumu.
Sprašujem vas, kakšne aktivnosti ali prehranska dopolnila mi svetujete? Bi mi nadaljevanje dela (8 ur računalnika) škodilo?
hvala

Pozdravljeni,

izvid opisuje zmerne obrabne spremembe, ki pa niso krtične. Najbolj izražena sprememba je v predelu atlantoaksialnega sklepa (C1-C2), ki lahko povzroča različne težave in bolečinske občutke.
Priporočam vam izvajanje izometričnih (statičnih) vaj, hrbtno plavanje, pri delu z računalnikom pa redna razgibavanja, vsako uro.
Prehranska dopolnila na simptome, ki jih spremembe povzročajo, nimajo nobenega vpliva.
S tehnikami manualne medicine posledice teh sprememb (simptomatsko) uspešno zdravimo.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close