Najdi forum

Lepo prosim za razlago

Lp stara sem 26 let.. imam skoliozo obrabne spremembe. Kostne izrastke na vratnem predelu hrbtenice…same tezave desno nogo imam krajso za centimeter in pol saj mi visi medenica.. zaradi mravljincenja v nogah sem bila poslana na emg spodnjih okoncin..

V izvidu pise..eng v mejah normale.

Emg. Pokaze lazjo do znerno pretezno subkronicno radikulopatijo na nivojih spodnjih lsh segmentov predvsem l5 obojestransko..

Danes sem bila pri ortopedu ki mi je dejal da sem pri njemu zakljucila in da naj si poiscem dobrega nevrologa. V izvid pa je napisal dobim emg izvid. Radikulopatija l5 obojestransko.
Lasegue in elly. Neg. Gmm na sp. Okoncinah je primerna. Refleksi so izzivni. Tonus bp. Fleksija v obeh kolkih do 130° Na semifleksiji 90° zr 35°. Nr 35°. Abdukcija 35°. Rolling test je neg..

Th simp.

Zaradi mravljincenja sp.okoncin predlagam pregled pri nevrologu ter ustrezno nje po izvidu.
Zdravljenje v nasi ambulanti je kljuceno.

Lepo prosim za razlago kaj to pomeni kaj sledi. Kaksne lahko imam tezave kako se da to izi..lepo prosim za odgovor

Pozdravljeni,

predvidevam, da gre v vašem primeru za simtome, ki so posledica draženja korenine L5 v ledvenem delu hrbtenice. Manjša možnost je sicer, da prihaja do simptomatike zaradi napetosti mišic ledvenega dela in medenice, zaradi česar se zmanjša krvni obtok v tem delu. Verjetno gre za funkcionalne spremembe, ki v primeru diagnostike (RTG,EMG) ne bodo vidne.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere, vabim vas na pregled v eno izmed naših ordinacij: http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close