Najdi forum

Funkcionalni rentgen

Spoštovani!
Lepo vas prosim za pomoč pri razlagi izvida rtg. Imam obojestransko spondilolizo 8 mm in anterolistezo l5/s1 6mm. Sedaj sem opraviila funkcionalni rentgen in izvid je sledeč: na prikazanem skeletu se diferencirajo znaki minimalne instabilitete L/S segmentov od L5 do S1 v ante in retrofleksiji.
Zanima me, kaj to pomeni in ali mi lahko v tem primeru pomagate z manualno medicino, ker so bolečine in mravljinčenje konstantno prisotni, fizioterapija pa ni pomagala nič, kvečjemu je po terapijah stanje bilo še slabše.
Najlepša hvala za vaš čas in odgovor.

Lp, Nastja

Pozdravljeni,

obojestranska spondiloliza je verjetno dedna posebnost ali pa gre za posledico poškodbe iz otroštva. Gre za posebno obliko vretenca L5. ki ni tako intenzivno povezano in deluje ločeno od celote. Posledično je prišlo do dislokacije, funkcionalni posnetki kažejo minimalne znake nestabilnosti.
Izvid nikakor ni kritičen, z manualno medicino uspešno zdravimo številne podobne primere. Za konkreten nasvet glede možnosti in uspešnosti zdravljenja pa moramo opraviti klinični pregled, na katerega poleg izvidov prinesite tudi slike.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close