Najdi forum

Zdravo,

Včeraj sem pri nogometu brcnil ob trd predmet . Za tem mi je zatekel prst na nogi na lokaciji sklepa (tam kjer je pavec fiksiran na nogo). Oteklina je precejšna, a če pritisnem ob sklep me niti ne boli, me pa boli če ga poskusim raztegniti. Premikam ga lahko, a v omejenem obsegu. Hodim sicer lahko, a pri tem šepam.

Zanima me, ali so to znaki zloma ali zgolj zvina? Kakšna je terapija?
Lep pozdrav,

Luka

Pozdravljeni,

simptomi, ki jih opisujete, so lahko posledica zvina ali zloma, potrebno je vedeti, da so le-ti pri obeh poškodbah sicer zelo podobni. Priporočam, da opravite RTG prizadetega dela, za takojšnjo protibolečinsko pomoč pa priporočam fiksacijo.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close