Najdi forum

Zavirati vnetje ali ne?

Pozdravljeni,

Ker živim zelo aktiven življenjski slog, imam pogosto tudi kakšno športno poškodbo. Velikokrat gre proces počivanja in hlajenja z ledom sam po sebi počasi, zato bi želela kakšen nasvet o zdravilih, s katerimi bi si lahko pomagala pri zdravljenju takšnih poškodb. Res pa je, da ko sem začela prebirati o izdelkih na to temo, sem ugotovila, da je toliko različnih da niti ne vem kaj izbrati.

Velikokrat pa sem prebrala različna mnenja o tem, ali naj se vnetje pri takih poškodbah zdravi s protivnetnimi kremami ali ne. Ali je bolje, da uporabljam samo protibolečinske kreme, ali takšne, ki imajo tudi protivnetno funkcijo? Nekateri namreč pravijo, da je preprečevanje vnetja zmotno, saj je to naravni proces ki mora poteči?

Mislila sem, da je vnetje povezano s toploto- na nekaterih izdelkih pa piše, da povečajo cirkulacijo- torej takšnih ni dobro uporabljati pri poškodbi?

Najlepša hvala za razlago in lep pozdrav,
Tina

Pozdravljeni,

v primeru poškodbe npr. pri padcu, udarcu…ko se pojavi oteklina, je priporočljivo hlajenje, tudi s pomočno hladilnih in portivnetnih mazil. Večina protibolečinskih mazil je obenem tudi protivnetnih (npr. Voltaren), hladilni učinek pa lahko omogočajo tudi komprese ali zdravila, ki pripomorejo k zmanjšanju otekline kot na primer mazilo divjega kostanja ali npr. Lioton krema.
Mazila, ki imajo t.i. grelni učinek, niso priporočljiva, saj lahko povzročajo dodatno vnetje. Pri razdraženi mišici (muskelfiber) se priporoča uporaba Nikoflexa.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close