Najdi forum

Bolecine pod kolenom in v golenici

Pozdravljeni!
Stara sem 19 let in se s tekom ukvarjam rekreativno in le za zabavo. Preko poletja sem pricela vsak dan teci po 20 min, vmes si nisem vzela niti en dan pavze, ker se mi ni zdelo, da pretiravam in ker sem v vsakodnevnem teku zelo uzivala. Ze julija 2017 so se pojavile bolecine, ki so bile pa najbolj izrazite po opravljenem teku, saj sem do doma vedno nekako “dosepala”. Bolelo je pod kolenom na notranji strani stegna. Zdravnica mi je prepisala brufen, ki sem ga pila samo dva dni in nogo sem si mazala z Rosacto, kremo iz etericnih olj. Hvala bogu je ta bolecina pojenjala, jaz s tekom nisem prenehala vse dokler se me 5 dni nazaj ni sredi tekanja noga tako mocno zabolela, da sem mislila, da se je zlomila. Sicer me je ze nekaj dni pred tem usodnim dnem zopet zacelo boleti na tistem mestu, kot poleti, vendar ne zelo intenzivno. Nato pa kar naenkrat tako mocna bolecina, zaradi katere zdaj ze skoraj teden dni ne tecem, ker niti hodit ne morem normalno. Nimam nobene moci v njej, ne smem se sprehajat ne nic. Zdravnica je rekla, da na rentgenu ne vidi nic, vendar cakamo se na izvide iz rentgenske ambulante. Pisem vam, da mi po zgoraj opisanem podate svoje mnenje, za kaj bi lahko slo? Nisem profesionalna tekacica, zato mi ni jasno odkod take bolecine, ki so mi zagrenile zivljenje, da niti hoditi ne smem vec. Navzven ni videti nobene otekline, niti rdecice. Vendar noga strasno boli in mi otezuje zivljenje nasploh.
L.p., Karolina

Pozdravljeni,

verjetno gre za težave, katerih vzrok je preobremenitev, posledica pa kronično draženje živčnih pletežev v kolenskem sklepu. Zelo pozitivno je, da na RTG ni vidnih sprememb, kar pomeni, da gre zgolj za spremembe mehkih tkiv, ligamentov. Priporočal bi počitek in vaje za krepitev strukture kolenskega sklepa. S tehnikami manualne medicine sicer tudi uspešno zdravimo številne podobne primere.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close