Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Grozna bolečina v rami. Nategnjena mišica?

Grozna bolečina v rami. Nategnjena mišica?

Pozdravljeni,

Malo mi je nerodno, vendar vseeno…
Moja težava se je pričela nekje 3 leta nazaj, med spolnim odnosom. Takrat, me je v vratu in desni rami, nekje pod lopatico in blizu hrbtenice, nenadoma tako zabolelo, da mi je postalo slabo. Komaj sem se vsedla, in vzela tableto proti bolečini. Tudi dihanje je bilo oteženo, zabolelo me je vsakič ko sem vzdihnila. Z toplimi obkladki je v roku dveh dneh vse prešlo v normalo. Zadeva me je konkretno prestrašila, vendar pa sem takrat bila v tuji državi in nisem šla k zdravniku.
Od takrat naprej, se to ponovi nekje na vsake pol leta. Vseh primerov se žal ne spomnem več dobro. Enkrat med zajtrkom, ko sem glavo nagnila čisto naprej, nazadnje pa po malo bolj nerodnem položaju med gledanjem televizije. Takrat me je že malo pričelo boleti, pa sem se hitro popravila. Čez 10minut pa me je zagrabilo. Bolečina je bila tako nenandna in močna, da so mi pobledele ustnice. V takšni situaciji ne ustreza ne sedenje, ležanje še manj. Poskušam se mentalno pomiriti, vzamem lekadol (mi dosti pomaga, ne jemljem tablet pogosto) in počakam da najhujše mine. Nato dobim mravljince po celi desni roki pa tudi rahlo bolečino. Nato si prizadeto mesto pregrevam in sem do večera že kar vredu.
(Ne)relavantna informacija : Včasih sem se tudi zbujala z bolečinami, vendar ne istimi, v vratu. Potem sem si uredila višje vzglavje, pa s tem nimam več težav.
Prosila bi za kakšen nasvet, kaj bi to lahko bilo? Je to stara poškodba izpred treh let, gre za kaj drugega?
Stara sem 27let, telesa ne ogrevam dosti pa tudi namensko ne telovadim, fizično pa sem kar aktivna. Ogromno hodim na sprehode, dosti kaj pomagam doma, drugače pa svoje delo opravljam za računalnikom. Po vsem tem, pa si zgornjega dela nekako ne upam preveč obremenjevati, ker ne vem za kaj se gre.

Najlepša hvala!

Pozdravljeni,

po vsej verjetnosti gre za posledice okvare medvretenčne ploščice v spodnjem delu vratu. Do prve spremembe je prišlo ob poškodbi pred leti zaradi nerodnega giba, sedaj pa vsak nadaljnji nepravilen gib (te gibi so lahko zelo različni) sproži draženje živca v tem primeru.
Priporočam vam, da opravite slikanje (RTG) vratnega dela hrbtenice, s slikami pa se naročite na prelged v eno izmed naših ordinacij: http://www.mo-gy.si/i-htm/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close