Najdi forum

Pozdravljeni.
Po nekaj letih(4-5 ) bolečine v desni roki in vratu(stvari so mi padale iz rok,mravljinčenje)po emg-ju,kjer niso našli nič posebneg in terapijah,sem imela mr.cervikalne hrbtenice.Bolečine so na vsake toliko časa tako hude,da roko komaj premikam,v vratu pa imam občutek,kot da ga sploh ne morem premaknit.Povedati moram,da delam kot trgovka,večinoma v delikatesi,kjer roko stalno obremenjujem,največ na salamoreznici.
Zanima me razlaga izvida,kajti kirurga imam šele konec meseca decembra in mnenje,kako naj si pomagam sama,poleg vaj za ramena in vratni obroč.
Izvid:
l.v.discus C4-5 je blago degeneriran
l.v.discus C5-6 je blago degeneriran z majhno centralno dorzalno diskus hernijo,ki fokalno nekako istiskuje sprednji likvorski prostor,utesnitev nevralnih struktur pa ne povzroča.
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.
Nataša

Pozdravljeni,

opis vaših simptomov sovpada z vsebino izvida. Gre za izražene spremembe v vratnem delu hrbtenice, ki sicer (še) niso kritične do te mere, da bi bil potreben operativni poseg. Priporočam pa, da se čim prej naročite na pregled, kjer vam bomo lahko na podlagi klinične slike natančno svetovali glede možnosti zdravljenja. Prihaja namreč do draženja živčnih pletežev v prostorih C4-C5 ali C5-C6. Poleg izvida na pregled prinesite tudi slike.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close