Najdi forum

Spoštovani!
Prosila bi za mnenje in razlago RTG LEDVENOKRIŽNE HRBTENICE.
Prehodni segment – verjetno delna sakralizacija L5.
Poudarjena ledvena lordoza, težiščnica je pomaknjena navzpred.
Blaga dekstrokonveksna skolioza torakolednenega prehoda.
Nezraščen arkus prehodnega segmenta L5, ki najverjetneje tvori neoartros levo.
l.v. hondroza na nivoju L4-L5.
Spondilartroza segmentov L4-L5 in L5-S1.
Struktura prikazanega skeleta je primerna.
Radiološke diagnoze:
M1908 primarna artroza drugih sklepov, drugo
Sem v 44 letu starosti. V zadnjih dveh mesecih me je dvakrat zapored vrezalo v križu, pred leti pa tudi že dvakrat. Zdaj so mi prvič dali infuzijo in Nalgesin forte. Drugič pa štirikrat innjekcije in analgetike ter rentgensko slikanje. Stanje se je dokaj izboljšalo, vendar imam ob določenih gibih in daljšem stanju, sedenju ali hoji še težave kot bi me zbadalo v levi strani križa; po levi nogi pa me večkrat trga. Lansko leto sem bila tudi na terapijah, vendar ni kaj dosti pomagalo in je treba dolgo čakati, kar pa ne pomaga za takrat, ko je najhujše. Tudi pri os. zdravnici ne izvem kaj dosti. Delam v vrtcu in je dosti pripognjenih položajev, kar me obremenjuje. Izvajam priporočene vaje-predvsem zjutraj, vendar ko pride do večjih obremenitev, se stanje spet slabša.
Lepo bi prosila, če mi lahko razložite in svetujete, kaj bi bilo še potrebno?
Že v naprej se vam zahvaljujem!
Ivica

Spoštovani,

vaš izvid kaže na znake bolečin. Izravnana lordoza in skolioza kažeta na nepravilno ukrivljenost hrbtenice, ki jo le-ta razvije, da bi zmanjšala pritisk na razdražen živec. Izvid opisuje kombinacijo dednih in obrabnih sprememb. Sakralizacija L5 na primer kaže na dedno posebnost, ko je zadnje ledveno vretence po obliki enako križnem, ta sprememba lahko vpliva tudi na bolečinske občutke, ki jih opisujete. Hondroza in spondiloza – gre za obrabne spremembe, ki v obsegu, kot zapisano, v večini primerov ne pozročajo resnih težav, ni pa nujno.
Izvid bi v vašem primeru morali primerjati s klinično sliko ter opraviti tudi natančen pregled slik. Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, na podlagi le-tega vam bomo lahko natančno svetovali glede možnosti nadaljnjega zdravljenja.
Priporočam vam tudi, da si ogledate vaje za ledveni del na naši spletni strani, ki vam bodo verjetno koristile, posredujem vam povezavo: http://www.mo-gy.si/zbirke-vaj/
Lep pozdrav,
Andrej Kotov, dr. med., spec. nevrolog
spec. manualne medicine

Ordinacije manualne medicine MO-GY v Sloveniji:
Ljubljana, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21
Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Denis Kupa, T: 02/470 24 13
Moravske Toplice, dr. Sergej Fedorov, T: 02/470 24 13
Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Aleksej FIlipov, T: 05/300 23 77
Koper: dr. Aleksej Filipov T: 05/300 23 77

Brezplačna telefonska številka: 080 12 03

http://mo-gy.si/
[email protected]

V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

***** [b]Andrej Kotov, dr. med., spec. nevrolog spec. manualne medicine[/b] [b]Ordinacije manualne medicine MO-GY v Sloveniji:[/b] Ljubljana, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Denis Kupa, T: 02/470 24 13 Moravske Toplice, dr. Sergej Fedorov, T: 02/470 24 13 Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Aleksej FIlipov, T: 05/300 23 77 Koper: dr. Aleksej Filipov T: 05/300 23 77 [b]Brezplačna telefonska številka: 080 12 03[/b] [url]http://mo-gy.si/[/url] [url][email protected][/url] V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close