Najdi forum

Izvidi rentgena – lumbalgija

Spoštovani!

Stara sem 23 let in pred približno dvema letoma so se mi pričele težave s hrbtenico. Zaradi telovadbe (dvigovanje uteži, tek, veliko skokov, tudi po stopnicah, veslanje) sem čez noč zelo težko hodila oziroma vstala s stola. Bolečina se je pojavljala v kolku, kasneje se je preselila v spodnji del hrbtenice. S telovadbo sem prekinila, saj je bila že hoja skoraj nemogoča.

Prosim Vas za izvid rentgena:

IV osteohondroza L5-S1
IV hondroza L4-L5
Začetna spondiloartroza spodnjih segmentov lumbalne hrbtenice
Začetni anteriorni osteofiti lumbalnih vretenc
Izravnana lumbalna lodroza

Pričela sem tudi z jogo z vajami, ki naj bi pomagale pri bolečinah v spodnjem delu hrbtenice, vendar pa me zaradi veliko sedenja (delo v pisarni) vseeno zelo boli hrbet. Zanima me, ali bi terapije manualne medicine lahko pomagale pri moji diagnozi? Prav tako me zanima, koliko terapij bi približno potrebovala.

Lep pozdrav

Spoštovani,

izvid opisuje klasične spremembe ledvenega dela hrbtenice, ki povsem sovpadajo s klinično sliko, t.j. s simptomi, ki jih opisujete. Zmerne obrabne spremembe, ki niso sveže, saj so na korpusih vretenc že prisotni osteofiti (izrastki) v določenem delu povzročajo draženje enega ali več živčnih pletežev. Posledica je nepravilna ukrivljenost hrbtenice (izravnana ledvena lordoza), ki jo hrbtenica razvije, da bi zmanjšala pritisk na razdražen živec (tako imenovana protibolečinska drža). Kje natančno prihaja do draženja živca, lahko ugotovimo na podlagi klinične slike (pregleda). S tehnikami manualne medicine sicer uspešno zdravimo številne podobne primere.
Lep pozdrav,

***** [b]Andrej Kotov, dr. med., spec. nevrolog spec. manualne medicine[/b] [b]Ordinacije manualne medicine MO-GY v Sloveniji:[/b] Ljubljana, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Denis Kupa, T: 02/470 24 13 Moravske Toplice, dr. Sergej Fedorov, T: 02/470 24 13 Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Aleksej FIlipov, T: 05/300 23 77 Koper: dr. Aleksej Filipov T: 05/300 23 77 [b]Brezplačna telefonska številka: 080 12 03[/b] [url]http://mo-gy.si/[/url] [url][email protected][/url] V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close