Najdi forum

Pozdravljeni. Dobil sem izvide MR moje bule na desnem stegnu. Je ze stara brazgotina ki grdo zgleda ce napnem nogo cutim lajse bolecine med igranjem nogometa vendar me med igro ne moti.
Citiram : V srednji tretjini misice rectusa femorisa oz sprednji rob kvadricepsa je viden heterogeni areal spremenjene strukture misice (slabse omejen areal ki meri 5cm in sirine 1cm ) verjetno gre za kombinacijo mansjega edema in brazgotine, stanje po parcialni rupturi. Minimalne brazgotine v misici vastusa medialisa v isti visine. Ostale misice so simetricne primerne trofike, brez posebnosti.
Mnenje : Stanje po parcialni rupturi rectusa femorisa v srednji tretjini- kronicne spremembe.
Prosim ce mi obrazlozite ta izvid in kaj mi priporocata za vnaprej. Imel sem terapije nogomet lahko igram vendar me rahlo pika v misico in raje vprasam da vem na cem sem. Najlepsa hvala in lp T.

Pozdravljeni,

dejstvo je, da se kot posledica vsake nastale spremembe v telesu prične postopek “kompenzacije”. V vašem primeru gre za delno poškodbo kvadricepsa v srednji tretini, kjer so vidne tudi stare poškodbe in oteklina (edem). Predvidevam, da je oteklina nastala zaradi preobremenjenosti. Priporočam vam, da se poslužite zdravljenja s tehnikami fizioterapije, masažami, mogoče tudi določene vaje fitnesa, vse s ciljem dviga krvnega obroka.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close