Najdi forum

Dober dan imam problem z desno ramo.

rama je povesena navzdol in pomaknjena naprej obcutek imam kot da trapezne mišice sploh nimam oziroma so okoli lopatice vse misice nekako zelo nerazvite in mi posledicno rame ne drzi nazaj in navzgor kot bi jo moralo in niti nimam za dolocene premike roke z bremenom moči

Sam sem izvajal vaje za stabilizacijo lopatic vendar se mi zdi da ni ucinka bil sem tudi pri vec doktorjih ki so rekli da imam nekoliko zvite oziroma štrlece lopatice vendar v mejah normale in pa kifozo po rtg slikanju in da naj bi delal vaje za lepšo drzo ki naj bi jih nasel na internetu tega je ze vec kot leto dni in imam se vedno enako kot sem mel zato me zanima je mozno to sploh popravit ali bi moral na pregled k fizioterapevtu da mi da utrezne vaje za stabilizacijo lopatic
Gre res samo za slabo drzo ali gre lahko za kakno defekcijo ali bolezen mišic

Hvala za odgovor lep dan se naprej

Pozdravljeni,

vsekakor primer, ki ga opisujete ne morem povezati s kakršno koli sistemsko napako ali boleznijo. V veliko primerih do tega pride zaradi nepravilne drže, ki so lahko posledica nepravilno izvajanih aktivnosti (predvsem športnih) ali po drogi strani oslabljenih mišic. MOžno je tudi, da gre za posledice travmatskega pleksitisa, ki pomeni okvaro ramenskega preteža v času poroda. Brez kliničnega pregleda vam na podlagi vašega zapisa ne morem podati natančne diagnoze. Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa prinesete tudi vse dosedanje izvide in slike: http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Najlepsa hvala za odgovor

Se bom v kratkem narocil na pregled

Lep pozdrav

New Report

Close