Najdi forum

Zdravo!Moj izvid MR je zelo slab,zato me zanima, ce se v mojem primeru da pomagati z manualno terapijo,ali bo potrebna operacija. Imam pa bolecine v krizu, mravljince v levi nogi in stopalu, obcasno pa imam nemoc v desni nogi. Stara sem 30.
Izvid:minimalna sinistrokonveksna skolioticna deviacija in blazji pomik teziscnice anteriorno. Blazje spondiloticne spremembe in blazja izguba intenzitete signala i.v. diskov L4-L5 in L5-S1 zaradi degeneracije. V aksialni ravnini je v nivoju L3-4 vidna minimalna protuzija i.v. diska,brez pomemembnejse utesnitve. V nivoju L4-L5 je centralna protuzija i.v. diska, ki minimalno pritiska na duralno vreco. V nivoju L5-S1 je blazja protuzija i.v. diska centralno, brez pomembnejse utesnitve.
Drugace sem zelo rada kolesarila, vendar sem zaradi tezav prenehala.Kaj mi svetujete ob teh tezavah?Hvala za odgovor!lp

Pozdravljeni,

vaš MR izvid ni kritičen, gre pa za precej izražene spremembe glede na vašo starost. Nepravilna ukrivljenost hrbtenice (opisana kot sinistrokonveksna skolioticna deviacija s pomikom težiščnice) kaže na draženje enega od živčnih pletežev v tem delu. Nikjer ni zaznane utesnitve živcev, kar je zelo pozitivno. Na nivoju L4-L5 gre za stik z duralno vrečo, kar posledično vpliva tudi na spremembo signala.
Zgolj na podlagi zapisa ne morem z gotovostjo trditi, lahko pa z veliko verjetnostjo predvidevam, da kakšren koli operativni poseg v vašem primeru ni potreben. Za bolj natančen nasvet glede možnosti in uspešnosti zdravljenja s tehnikami manualne medicine bi morali opraviti klinični pregled. Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa poleg izvidov prinesete tudi slike. Sicer s tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close