Najdi forum

Spoštovani,
ortoped mi je postavil diagnozo išjas.
Bolečine so se začele v ritnici, razširile višje proti medenici in v meča in občasno v stegno. (Ena noga) Tam imam občutek, kot da me prime krč. Že dva meseca pijem naklofen SR, sirdalud in lekadole. Dobil sem tudi 7 injekcij. Preden ne prime zjutraj tableta, je ne morem stegnit predse.
Sedaj pa že obupujem, ker bolečina ne mine.
Razen po zdravilih. Ko bolečina popusti opravljam razne stvari okoli hiše, razen teže ne dvigujem. Čez nekaj dni pa pričnem še s službo. Postalo me je strah, kako bom zmogel, saj se je veselim. Sem iz okolice NG. Mislite da bi mi lahko pomagali? Mlajši zdravnik ni ortoped ali nevrolog pač pa kirurg. Mi ga priporočate? Koliko terapij je potrebnih?
In še to, sedaj sem že paničen ker bolečina ne mine. A stres in strah tudi vplivata na trajanje simptomov, bečino… Moj zdravnik pravi da išjas lahko traja tudi od pol leta do enega leta. Zdaj me je grozno strah.
Hvala za odgovor.
Lep pozdrav.

Pozdravljeni,

predvidevam, da je bila diagnoza išijasa postavljena na podlagi določenih preiskav (RTG ali MRI ledvenega dela hrbtenice). Zgolj na podlagi opisa simptomov lahko sicer sklepamo, da gre za eno od oblik išialgije, ni pa nujno. Ti simptomi so lahko posledica številnih drugih vzrokov, ki (po vsej verjetnosti) izvirajo iz ledvenega dela hrbtenice.
Na podlagi kliničnega pregleda vam lahko natančno svetovali glede uspešnosti zdravljenja s tehnikami manualne medicine. Priporočam, da se naročite na pregled h kateremu koli od naših zdravnikov (vsi imajo potrebno specializacije). Dr. Aleksej Filipov, ki ga omenjate, je po osnovni specializaciji kirurg, vendar ima prav tako posledično opravljeno specializacijo iz manualne medicine. Vsako stanje je sicer specifično, na podlagi izkušenj pa predvidevam, da bi lahko simptome, ki jih navajate, odpravili v ciklu 4-6 terapij. Natančno pa vam bo povedal zdravnik po pregledu. V kolikor bomo za postavitev diagnoze potrebovali dodatne preiskave, vas bomo nanje napotili. V kolikor izvide in slike že imate, jih prinesite s seboj.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Hvala za odgovor. Razen pregleda drugih preiskav pri ortopedu še nisem opravil. Kaj bi bili lahko še drugi razlogi za bolečino? Bi bilo vidno na magnetni resonanci? So lahko razlog le mišice? Vi lahko to ugotovite na pregledu tudi če nimam slik?
Matej

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

išijas lahko traja tudi več let. Gre za draženje enega od živčnih pletežev v ledvenem delu hrbtenice, t.i. nervus ishiadikus. Na prvem pregledu vam bo zdravnik lahko natančno svetoval glede možnosti zdravljenja. V kolikor bodo potrebne dodatne preiskave, vas bomo nanje napotili. Slikanje z magnetno resonanco pri diagnozah, kot je vaša ni potrebno, zadostuje rentgensko slikanje.
Lep pozdrav

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close