Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Huda bolečina v mečih in pod kolenom

Huda bolečina v mečih in pod kolenom

Pozdravljeni,
pred dobrim mesecem sem na morju (dalmacija), doživel najprej globinsko opeklino narta, nakar me je na opečeni nart pičil škrpjon. Zatekati so mi pričeli prsti, najprej mezinček in nato vse do palca, ter peta. Imel sem hudo temperaturo, katero sem 2 izbil z enournim hlajenjem v mrzli kopeli. Hoditi nisem mogel kakšnih 14 dni. Konstantno sem hladil nogo (levo). Nato sem lahko šepal saj so prsti še vedno boleči, vendar se je pričelo premikati na bolje. Nakar me je v mečih prijela živčna bolečina, kot bi mi negdo nategoval živec ali žilo. Tudi v križu me je bolelo. Šel sem na pregled ožilja in ugotovljeno je bilo da je vse bp. No kmalu po pregledu je šlo na boljše, zgolj hoditi nisem zmogel hoditi normalno, zaradi prstov. Naj omenim, da če sem stal dolgo na mestu sem moral noge konstantno prevzdigovati in se prestopicati. Ko se mi je zdelo, da je bolje sem šel 2x mesto(Lj) in po tem sem začutil malo bolj grobo bolečino v mečih. Naslednje dni se je bolečina stopnjevala in se pričela širit pod kolen ( v pregib, kjer najbolj boli) . Še sem nekako stopical, vendar ker sem imel obveznosti sem moral snemati skoraj cel dan, po večini sede, me je to zvečer spravilo v nepokretno stanje. Ležim že 4 dan nepokreten, saj je bolečina če vstanem neznosna in tudi če sedim. Tudi v ležečem položaju boli, še zlasti zvečer. Malo bolje, je vendar še zmeraj ne morem vstati. Tablet ne jemljem. Bolečino lajšam z obhladki, saj so boleče točke na mečah vroče. Le kaj bi to bilo?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

sicer manj verjetno, je pa tudi možno, da je pik škorpjona povzročil razdraženost živca. Druga, bolj verjetna možnost, ki jo predvidevam na podlagi vašega zapisa je, da gre za t.i. tunelni sindrom, ki ga sproži napačno sodelovanje mišic v mečih ter posledično pride do vkleščenost živca v mišično-kostnem predoru.
V kolikor je na mestu pika še vedno prisotna oteklina, je verjetno poleg prisotna tudi alergična reakcija.
Priporočam, da sprva obiščete splošnega zdravnika, ki bo pregledal eventuelne posledice pika. Težave tunelnega sindroma pa sicer uspešno odpravimo s tehnikami manualne medicine.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close