Najdi forum

Pozdravljen. Ze leto dni mineva kar sem imela prvi pojav s tezavami v obeh kolenih da nekega jutra nisem skoraj mogla hoditi. Cez mesece sem opravila Mr levega kolena z ugotovljeno poskodbo meniska vendar ne nujno za operacijo. Naknadno se Mr desnega kolena z poskodbo meniska in svetovano artroskopijo ter zacetno obrabo sklepnega hrustanca in deformacijo sklepa. Kar se tice samega sklepa vsaj direktno nimam tezav razen da ne moram pocepniti in klecati. Zadnje case tudi tezko grem po stopnicah in v hrib. Hujse tezave so zbadajoce bolecine in krci v misicah stegen in podkolenju terobcutek povezanih misic za koleni. Ti krci so predvsem ko lezim in imam privzdignjeno glavo. Nazadnje tudi tezko dlje stojim na nogah kar pa moram. Ko se pa vsedem nisem sposobna takoj vstati in rabim cas da premikam noge. Pol nekako gre. Cez par mesecev imam artroskopijo desne noge vendar dvomim da bom resila s tem moje tezave. Imam tudi tezave s hrbtenico. Zelo se bojim da ne bom vec sposobna hoditi glede na hitro poslabsevanje mojega stanja in si ze mislim da je moja bolezen kaj drugega. Moja starost je cez 55 let. Za vsakrsno mnenje bom hvalezna.Lp.

Pozdravljeni,

na podlagi vašega zapisa okvara v koleni ni kritična. S precejšnjo gotovostjo predvidevam, da vzrok ne tiči v samme sklepu, ampak, da gre posledice sprememb v ledvenem delu hrbtenice, bolj natančno v korenini L4. Glede na to, da opisujete težave v obeh sklepih hkrati, je precej majhna verjetnost, da so težave lokalne, temveč gre verjetno za centralni vzrok.
Za bolj natančen pregled bi morali opraviti klinični pregled.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close