Najdi forum

neboleča zatrdila pod levim rebrom

Spoštovani!
Že nekaj dni tipam kot kamen trdo zatrdlino, ki se nahaja nekaj cm po levim rebrom. Pred približno pol leta sem imela UZ trebuha, ki na levi strani ni pokazal sprememb, le žolčne kamne, zaradi katerih sem bila februarja letos tudi operirana. Kakšnih posebnih s tem povezanih težav nimam.
Približno 14 dni čutim pogosto mravljinčenje in odrevenelost na različnih delih telesa (noge, roke, glava, obraz). Bila sem na pregledu pri nevrologu, ki ni ugotovil posebnosti oz. mi je dal redno napotnico za MR glave. Približno v času, ko so se mravljinčenja začela pojavljati, sem v nekem trenutku močno preobremenila levi del telesa z dviganjem težkega predmeta. Zaradi tega sem imela kakšen dan ali dva bolečine v vratu in hrbtenici, ki pa so izzvenele.
Zatrdlina ne boli in na otip spominja na kost, vendar na desni strani tega ne tipam. Zatrdlina je tipna ves čas. Ko sem vzravnana, ob vdihu, je tudi rahlo vidna. Ko sem sklonjena s trebuhom naprej, imam občutek kot da tipam kost, ki jo lahko premaknem v notranjost. Ko sedim, jo čutim kot tiščanje.
Ali je možno, da je zatrdlina, ki jo tipam posledica preobremenitve hrbtenice in je lahko razlog kakšen zamik spodnjih rebrnih kosti?
Ali se na RTG skeleta vidi, če bi bila kakšna formacija na kosteh?

Hvala, lp.

Pozdravljeni,

formacija, ki jo opisujete, ponavadi ne nastane zaradi preobremenitve. Lahko gre za dedno posebnost, poškodbo pokostnice ali kaj drugega. Brez kliničnega pregleda preko foruma žal ne morem ugotavljati, kaj bi to lahko bilo.
Priporočam, da opravite UZ in/ali RTG te cone za natačno diagnozo. Naj pa vas ne skrbi, ker je verjetnost, da bi bilo karkoli nevarnega, zelo majhna.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close