Najdi forum

Spostovani,
v mesecu septembru sem dozivela stres, smrt strica. Ker veliko stvari vpliva na mojo psiho, me je ta nenadna smrt bliznjega dobro iztirila.
Ko mi je nekako postalo boljse in sem se spravila skupaj, so se mi zacele pojavljati tezave ki trajajo se danes.
Stara sem 33let.
Torej v zacetku septembra me je po tem stresu, zacel boleti vrat in ramena, zbudila sem se z bolecinami, ki so trajale ves dan.
Mislila sem da bo minilo in tudi je, vendar se mi je z naslednjim dnem pojavilo sumenje v obeh usesih, ki traja se danes.
Sumi mi ze 9mesecev 24 ur na dan v obeh usesih.
Sumenje nekako prihaja iz zatilja ki se lokalizira v usesih.
Mogoce se je v teh 9 mesecih 5x zgodilo da mi je sumenje prenehalo za par sekund.

Odsla sem na ORL, kjer mi je dr pregled usesa in opravil ADG. Vse ok.
Napotil me je na UZ vratnih zil. Zopet vse ok.
Napotil me je na RTG vratne hrbtenice, kjer je pokazal izravnano lordozo in nekoliko podaljsan procesus tranzverzus na C VII. Radiolog se sprasuje mozen sindrom cervicobrahiale?
Napotil me je tudi k nevrologu, vse ok.
Bila sem na CT glave, vse ok.
Na magnetno resonanco me osebna zdravnica ne zeli napotiti. Tako da ne vem vec kaj storiti.
Bila sem na terapijah za vrat, niso pomagale.
Bila sem na masazah, niso pomagale.
Sedaj sem si placala se eno terapijo, kjer mocno stisnejo v vratnem delu, ampak res mocno, da cutis pritisk v celu in za ocmi.
Ter izvajajo se kombinacijo drugih terapij za vratni del.
Trenutno ena terapija ne pomaga. Cakata me se dve.
Laboratorijski izvidi so tudi ok.

Zanima me torej, ali je sploh mozno da sumenje izhaja iz vratne hrbtenice?
Kaj mi svetujete da naj se opravim kar se tice pregledov?

Prebrala sem tudi da lahko gre za tumor slusnega zivca.
Je mozno da imam kaj takega?
Problemov z ravnotezjem nimam.

Ker me je resnicno ze strah in ker ne vem vec kaj se storiti, me zanima kaj se sploh lahko naredim glede tega sumenja?
Vcasih niti vec ne vem ali mi sumi v obeh ali v enem ali v celi glavi.
Redno se gibam, delam vaje ki sem jih nasla na vasi spletni strani.

Lepo vas prosim za odgovor in pomoc.
Zaradi tega se obremenjujem in slabo spim, saj ne vem aj je vzrok vsemu temu in zakaj ne mine.

Iskrena hvala za vas odgovor.

Lp

Pozdravljeni,

brez dodatnih preiskav težko natančno svetujem, kaj bi lahko bil natančen vzrok. Po vsej verjetnosti pa gre v vašem primeru za posledice sprememb v vratnem delu hrbtenice, dodaten stres pa simptome poveča in pospeši ter lahko v celoti poruši prvotno ravnotežje.
Za natančen nasvet bi morali kot rečeno opraviti klinični pregled, priporočal bi vam, da opravite RTG vratnega dela hrbtenice.
Na podlagi izkušenj s številnimi podobnimi primeri pa gre verjetno za t.i. cervikokranialgijo z vegetativnim sindromom. Podobne primere s tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Hvala za odgovor.

Naj se omenim da sem ze bila pri vas.
Opravila sem zgolj eno terapijo, ki mi ni pomagala, ampak ena ni nobena pravijo.
Zal jih nisem mogla opraviti vec, saj sem v tistem casu dobila sluzbo in nikakor nisem mogla skombinirati.
Sedaj bi lahko prisla ponovno.
Sicer sem zelela priti k vam oz da bi me vi obravnavali, a sem bila napotena k nekomu drugemu.

Na RTG vratne hrbtenice sem ze bila,
Izvid: izravnana lordoza in nekoliko podaljsan procesus transverzus na C VII. Cervicobrahialni sindrom?

To je izvid RTG.

Pogledal je tudi vas zdravnik ki me je obravnaval takrat CD Slike in dejal da je hrbtenica ok.
Tako da ne vem vec kaj bi mi pomagalo.
Toliko sem ze zdevala denarja za razne terapije ki mi niso pomagale.
Zelim si priti k vam ampak nekako sem ze izgubila upanje, da mi bo sploh kaj pomagalo.

Kaj menite oz kaj mi priporocate?
Obstaja pri mojem opisu tezav, sum, da bi lahko slo za vestibularni tumor (tumor slusnega zivca ali akusticni nevrom)?
Hvala se enkrat za odgovor.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

vzrokov za vaše težave je lahko več in so med seboj zelo različni. Brez kliničnega pregleda, preko foruma, ne bi želel ugibati, zato vam priporočam (predvidevam, da ste iz okolice Maribora), da se naročite v naši ordinaciji in recceptorko prosite, da vas naroči neposredno k meni (Sergej Fedorov). Pregled bo za vas brezplačen. S precejšnjo gotovostjo predvidevam, da s tehnikami manualne medicine vaše težave lahko uspešno odpravimo v sklopu nekaj terapij.
Telefonska številka ordinacije: 02 470 24 13.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,

najlepsa hvala iz srca.
Drugace sem iz okolice Velenja, ampak vseeno ni pomembno kako dalec se moram peljati, zelim si samo, da mi preneha sumeti.
Toliko nekega casa in samoplacniskih pregledov in terapij sem dala cez in si placala dosti nekih terapij, ampak na koncu ni nic pomagalo. Ze tako sem brez sluzbe in je resnicno tezko, ampak upanje zadnje umre.
Bom poklicala in se narocim neposredno k vam.
Upam, da mi boste lahko pomagali.
Se enkrat hvala iz dna srca!

Lp in se vidimo.

Pozdravljeni,

najlepsa hvala iz srca.
Drugace sem iz okolice Velenja, ampak vseeno ni pomembno kako dalec se moram peljati, zelim si samo, da mi preneha sumeti.
Toliko nekega casa in samoplacniskih pregledov in terapij sem dala cez in si placala dosti nekih terapij, ampak na koncu ni nic pomagalo. Ze tako sem brez sluzbe in je resnicno tezko, ampak upanje zadnje umre.
Bom poklicala in se narocim neposredno k vam.
Upam, da mi boste lahko pomagali.
Se enkrat hvala iz dna srca!

Lp in se vidimo.

Pozdravljeni,

najlepsa hvala iz srca.
Drugace sem iz okolice Velenja, ampak vseeno ni pomembno kako dalec se moram peljati, zelim si samo, da mi preneha sumeti.
Toliko nekega casa in samoplacniskih pregledov in terapij sem dala cez in si placala dosti nekih terapij, ampak na koncu ni nic pomagalo. Ze tako sem brez sluzbe in je resnicno tezko, ampak upanje zadnje umre.
Bom poklicala in se narocim neposredno k vam.
Upam, da mi boste lahko pomagali.
Se enkrat hvala iz dna srca!

Lp in se vidimo.

New Report

Close