Najdi forum

bolečine v križu, nogi, MR izvid

Pozdravljeni,

Spodaj je zapisan MR izvid, ki sem ga prejela. Stara sem 31 let, drobne postave. Gre se za bolečino v križu, ki seva navzdol po levi nogi in v koleno. Ob daljšem gibanju se noga razboli, sploh pri teku. Ves čas čutim bolečino/napetost v ritnici, skoz po nogi. Tudi v levi strani hrbta zgoraj čutim bolečine. V mirovanju telo zatrdi, težko se iztegnem, postane togo, boleče, težko vstanem, po mirovanju tudi občasno mravljinci v nogah (pogosto tudi v prstih rok, prsti -posebej desna roka, se pobelijo in jih ne občutim dobro, sledijo mravljinci, roke imam večino časa hladne, na zadnje so mi celo težko vzeli kri (7 krat mi vbodla v žilo, pa ni in ni hotelo teči). Skrbi me, ker mi gibanje veliko pomeni in ker se pri svojem delu veliko gibam, priklanjam, stojim (pa tudi sedim, ko sem za računalnikom) – vsakodnevno delam z manjšimi otroki, tudi pri športnih aktivnostih. Tudi sicer so za mano 3 nosečnosti. Težave s hrbtom so že v družini, mama in babica sta bili na operaciji hernie. Obe imata sedaj ponovne težave. V družini je tudi artritis in osteoporoza.

MR LUMBALNE HRBTENICE

Preiskava je narejena v običajnih sekvencah kot ravninah.

Preiskava pokaže začetne, minimalne degenerativne spremembe lumbalne hrbtenice v smislu spondiloze na vseh segmentih. Prav tako začetna spondiloartroza kot hondroza med spodnjimi segmenti ter i.v. osteohondroza na višini L/S prehoda.

Na višini L/S prehoda je videti degenerativne spremembe malih sklepov ter minimalno centralno protruzijo diska, ki je centralno v stiku z duralno vrečo. Spremembe minimalno segajo v intraforaminalno cono na levi strani. Sam kanal je zadovoljivo širok, bistvene prizadetosti nevroforamnov ni videti. Na vseh ostalih segmentih je spinalni kanal primerno širok, nevroforamni so prosti.
Hvala za vsakršno razlago in pomoč,

Pozdravljeni,

izvid ne opisuje nikakršnih večjih sprememb, kar pa ne pomeni, da minimalne težave, ki na slikah morda niti niso vidne, težav ne povzročajo. Z veliko verjetnostjo predvidevam, da je težava z nogo, ki jo opisujete, posledica sprememb v ledvenem delu hrbtenice, čeprav majhnih. Priporočljivo bi bilo, da bi poleg izvida opravil tudi pregled slik.
Hladne roke z zgoraj opisanimi spremembami niso povezane. Lahko gre za t.i. dedno posebnost avtonomnega živčnega sistema, morda tudi za t.i. sindrom reinold (Raynaud syndrom), ki se pojavi kot posledica sprememb v vratnem in prsnem delu hrbtenice.
Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa poleg izvidov prinesete tudi slike. http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close