Najdi forum

mravljinci na levi strani telesa

Zdravo! Moja diagnoza je (desnostranska) hernija diska C6-C7. Posledicno imam bolecine v desni roki, vratu, desni lopatici in mravljince v desni roki (prsti). Cakam pregled pri nevrokirurgu. Zadnje case pa so se mi zaceli pojavljati mravljinci se v levi nogi (podplad in vse do kolena), levi roki (zapestje in prsti) in obcasni tudi na zadnji str. glave na levi polovici. Ali so ti mravljinci na levi strani lahko povezani s to hernijo ali gre morda za zacetne znake multiple skleroze? Ali je mozno z manualno terapijo olajsati bolecine, oz. kaj mi svetujete? Hvala za odgovor; lep pozdrav

Pozdravljeni,

spremembe v vratnem delu hrbtenice, kot jih opisujete (hernija C5-C6) v večini primerov povzroča lokalne težave, ki se pojavijo zgolj na eni strani telesa. Precej manj verjetno je, da bi se le-te pojavljale na obeh straneh hkrati. Vendar za diagnozo MS samo mravljinčenje ni zadosten razlog. O vašem spolu sicer ne morem sklepati na podlagi vzdevka, naj pa samo pripomnim, da je za moške diagnoza MS precej manj verjetna kot za ženske in sicer v razmerju 1/10.
Za bolj natančen nasvet bi morali poleg izvida pregledati tudi slike ter opraviti klinični pregled.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close