Najdi forum

Lepo pozdravljeni!

Prvič se udeležujem takih forumov zato prosim ne bodite jezni , če vse ne bo prav zapisano ali izvedeno.

Stara sem 33 let in decembra 2016 sem bila na operaciji krčnih žil. Imamo dedno v družini. Noge so me po 4 do 5 urah stanja ( opravljala sem namreč stoječe delo v proizvodnji) zelo bolele. Zato sem se tudi odločila za operacijo. Posebaj me je motilo tudi , da je preko mojega levega kolena potekala žila, ki je seveda ob naporu izstopila in bila tudi vijugaste oblike. Grdo za dekle satro 33 let. Operacija je potekala normalno – vsaj tako mi je bilo rečeno.
Zanimivo pa je, da mi žile čez koleno niso odstranili. Nihče mi ni povedal zakaj ne. Bila pa je označena z flumastrom da se odstrani. Seveda zaradi otekline in barv ki jih koža igra po tem klasičnem posegu, nisem opazila takoj da je žila še prisotna. Žile so zeleno modre, in prav z tako barvo so bile popisane moje noge.
Po operaciji, nekje po desetih dneh ko so mi odstranili šive pa so se začeli problemi. Začelo me je boleti moje levo koleno ( naj opomnim da pred tem nisem imela z njim težav). Zato sem se vrnila v bolnico in povedala kaj se dogaja. Pravtako sem omenila to žilo, a so to kar preslišali. Poslali so me na slikanje kolena (kosti) – ni bilo nobenih posebnosti. A ker me je še kar bolelo so me poslali k ortopedu, ta pa na nadaljne preiskave MRT. In izvidi so pokazali obrabo kolena 1/2 stopnjo.

Rečeno mi je bilo, da se ne more nič storiti. Le ene injekcije ( nek gel) bi bilo možno vbrizgati v koleno. Samoplačniško seveda. Kljub vsemu so me napotili še na fizioterapijo s katero začnem naslednji teden. Terapije so sestavljene iz 3-teh sklopov: individualne gibalne terapije , ultrazvočne terapije ter iontoforeza neka terapija z elektriko (če sem prav prevedla saj sem zavarovana v austriji in moram zato tam na te terapije).

Zelo bi vam bila hvaležna za karšnikoli nasvet kaj se da še narediti. Resnično si namreč želim le to da si pozdravim koleno in da bi lahko delala stvari tako kot prej.

Boli me namreč če sem v počepu, če naprimer sesam preprogo imam navado da se tudi naslonim na tla z eno koleno in če to naredim sedaj me koleno zelo boli.

Sprva sem mislila, da je mogoče šlo kaj narobe med operacijo in so sedaj zato takšne težave. A glede na to da pravijo, da gre za obrabo več ne vem kaj naj si mislim. Sama pa tudi ne znam iz MRT izvidov videti kaj je dejansko na slikah.

Hvala že v naprej za vsakršen odgovor.

Lep pozdrav od obupane 33 letnice.

Pozdravljeni,

predvidevam, da ni bilo tehnične možnosti za odstranitev omenjene žile. Znotraj kolena je prisotna rahla obraba, verjetno pa je zaradi operativnega posega prišlo do zmanjšanega sodelovanja mišic in spremenjenega krvnega obtoka. Fizioterapija je priporočljiva, prav tako manualna medicina. SImptomi bi morali s pomočjo strokovnega zdravljenja sčasoma izveneti.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close