Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema prosim za mnenje glede izvidov MR ledvenega dela hrbtenice

prosim za mnenje glede izvidov MR ledvenega dela hrbtenice

Spoštovani!

Prosila bi vas za mnenje izvidov MR, ki vam jih prilagam:

1. Fiziološka ledvena lordoza je izravnana.
2. l.v. hondroza L4-L4 in L5-S1.
3. Znaki začetne spondiloartroza L4-L5.
4. V višini L4-L5 je vidna levostranska paracentralna protruzija medvretenčne ploščice, priležni L5 korenini nista utesnjeni.
5. Foramni so normalne širine, spinalni kanal je normalno širok.
6. Priležni terminalni plošči ob disku L4-L5 sta spremenjeni po tipu Modic 1, v ostalem je struktura skeleta normalna.

Kako hudo je? In kaj mi je storiti? Ali ti izvidi nakazujejo na kakšen operativni poseg?
Me je kar strah, saj bolečine trajajo že več kot dva meseca. Imam skoraj 50 let in od malega se ukvarjam s športom. Ne pretiravam. Pri svojih 170 cm tehtam 60 kg. Se mi je že zgodilo, da me je vsekalo v križu, a po nekaj tednih sem bila dobra in gibljivost hrbtenice se je povrnila. Zdaj je drugače. Bolečine trajajo, niso se umirile niti s tableti niti z injekcijami, se širijo v levo nogo, a tudi v desno, gibljivost majhna in ovira me pri vsakdanjih opravilih.

Hvaležna bi vam bila, če bi mi lahko odgovorili, kaj menite in kaj lahko storim.

Lepo vas pozdravljam in vam želim vse dobro,

Sanja

Pozdravljeni,

izvidi nikakor niso kritični, da bi bil sum na operativni poseg. Gre za izražene obrabne spremembe, nepravilna ukrivljenost hrbtenice v ledvenem delu kaže na znake bolečinskih občutkov (izražena lordoza). Precej verjetno je, da gre za draženje enega od živčnih pletežev v spodnjem delu, verjetno na mestu protruzije v prostoru L4-L5. Simptomov niste natančno opredelili, predvidevam pa, da gre za zmerne bolečine v križu, ki lahko sevajo v eno nogo (levo) do kolena.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa poleg izvida prinesete tudi slike. Na podlagi anamneze in klinične slike vam bomo lahko natančno svetovali glede nadaljnjega zdravljenja.
Posredujem vam povezavo do kontaktnih informacij: http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Spoštovani!

Najlepša hvala za odgovor, ki me je kar potolažil, da pa le ni tako hudo. Sem s Primorske, tako da lahko potrkam na novogoriško ordinacijo, v kateri so mi že pred leti res pomagali pri podobnih težavah.

Hvala!

Vse dobro vam želim,

sanja

New Report

Close