Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Bolečine v rami in ramenskem delu ter izvid MR

Bolečine v rami in ramenskem delu ter izvid MR

Spoštovani,

pred približno letom in pol se je pojavila bolečina pod ramenom. Ta bolečina se širi tudi v predel za lopatico. Sprva je bolečina bila le občasna sedaj pa je vse pogostejša. Bolečina se pojavi zlasti pri določenih gibih rotacije ( na primer , če roko .ki je odročena v višini prsi hočem dati za hrbet, če roke prekrižam na prsih in jih imam nekaj časa premiru, potem roko komaj dvignem). Gibi kot je dvigovanje roke nad glavo mi ne delajo problemov.
Osebni zdravnik me je napotil na rentgen ramena ter na UZ ramena. Obe preiskavi nista pokazali ničesar oz. vse naj bi bilo vredu. Nato me je dala na rtg vratnih vretenc. Slika je pokazala ,da imam manjše osteofite .
Ker so težave vedno hujše, saj v službi težko delam ( večinoma časa sem v sedečem položaju, delam na računalnikom) sem dobila napotnico za pregled pri ortopedu. Mnenje os. zdravnika je bilo ,da naj bi moje težave izvirale iz vratnih vretenc.
Ortoped ,ki me je pregledal je bil mnenja, da so težave v ramenu, poslal me je na magnetno resonanco ramena.
Izvid MR se glasi:

MR desne rame v standardnih ravninah in sekvencah:
AC razdalja primerna, drobne subhondralne ciste na strani akromiona, brez izliva.
Subakromialni prostor minimalno ožji, acromion tip 1, tekočine v subacromialni burzi ni.

Droben mehkotkivni kalcifikat nad zgornjim robom velikega tuberkla ob narastišču tetive supraspinatusa- znaki blage kalcificirajoče tendinoze.
Tetive rotatorne manšete so ohranjene in primerne strukture, rupture ni.

Brez edema kostnine ali okolnih mehkih tkiv.
Tetiva DGB v sulcusu je ohranjena brez tenosinovitisa.
Izliva intaartikularno ni , labrum orientacijsko primeren.

Mnenje:
Kalcifirajoča tendinoza supraspinatusa
Začetna degenerativna sprememba AC sklepa

Spoštovani g. doktor,
prosim za razlago izvida ter ali glede na izvid lahko te strašne bolečine v ramenu- oziroma čutim jih kot bi bolelo na predelo od ramena navzdol proti mišici bile lahko vzrok v ramenu ? Včasih čutim bolečino tudi na dlani kjer se prične palec.
Povedati moram ,da ko naredim nepravilen gib z roko ,je kod ,da mi roka nekje ” zašteka”, pojavi se huda bolečina v ramen oz . bolj navzdol po mišici. Tudi na fizioterapiji , ki sem jo opravila ( magnet, uz ,telovadba ni bilo kaj bolje).

Prosim za vaš nasvet.

Pozdravljeni,

izvid opisuje obrabne spremembe v ramenskem sklepu, ki pa niso kritične. Stanje vsekakor lahko povzroča močne bolečinske občutke in zmanjšano gibljivost, žal pa ga brez strokovne pomoči ne boste omilili. Gre namreč za obliko kalcinacije, aktivnosti (vaje), ki jih lahko sami izvajate so priporočljive zgolj kot preventiva.
Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa poleg izvida prinesete tudi slike. Na podlagi anamneze in klinične slike vam bomo lahko natančno svetovali glede nadaljnjega zdravljenja.
Posredujem vam povezavo do kontaktnih informacij: http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Spoštovani,

na vas se obračam z izvidom MR VRATNE HRBTENICE, z dne 22.7.2015. Sem vitalna gospa, 63 let,168 višine in 70 kg teže. v poklicu nisem imela fizično težkega dela.
Izvid je sledeč:
Vratna lordoza je povdarjena. vratni spinalni kanal je kongenitalno primerno širok. Blaga desnostranska dorzolateralna protruzija i.v. diska C4- C5, ki s priležnimi degenerativnimi kostnimi naplastitvami blago oži desni i.v.foramen.
I.v.disk C5-C6 je znižan, zmerno cirkumferentno protrudiran, protruzija s priležnimi degerativnimi kostnimi naplastitvami iztiskuje sprednji likvorski prostor, zmerno zožuje i.v.foramna obojestransko.
Blaga cinkumferentna protruzija i.v. diska C6-C7 s priležnimi degerativnimi kostnimi naplastitvami iztiskuje sprednji likvorski prostor, blago oži i.v.foramna obojestransko.

Signal i morfologija vrtne hrbtenjače sta v vseh nivojih v mejah normalnega. znakov utesnitvene mielopatije ni.
Signal teles vretenc C5 in C6 na STIR poudarjeni sekvenci je blago zvišan – degenerativne spremembe kostnine po tipu Modic 1.
Zaključek: degenerativna spondiloza vratne hrbtenice.

Na ta izvid mi je osebna zdravnica priporočila protibolečinske tablete in telovadbo. Težave imam z mrtvičenjem obeh rok, predvsem ponoči in bolečine v sedečem in polležečem položaju.
bolečine mi občasno prehajajo tudi v ledveni del in v levo medenico.
Rada bi kaj storila, da se mi ne bo stanje slabšalo – kar se že dogaja. Kaj priporočate?
Nestrpno čakam vaš odgovor,

Pozdravljeni,

izvid opisuje obrabne spremembe v vratnem delu hrbtenice, ki pa niso kritične. Vidna je napačna ukrivljenost hrbtenice v tem delu (poudarjena lordoza), kar pomeni t.i. protibolečinsko držo, ki jo hrbtenica razvije, da bi zmanjšala pritisk na razdražen živec. Draženje živca se po vsej verjetnosti dogaja v prostoru C4-C5. Predvidevam, da vam težave pozroča predvsem desna roka. Bolečine, ki se vam pojavljajo nižje, v ledvenem delu in medenici, z omenjenimi spremembami niso povezane, precej verjetno pa je, da gre za obrabne spremembe tudi v spodnjem delu hrbtenice.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa poleg izvidov prinesete tudi slike.
http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close