Najdi forum

izravnana lumbalna lordoza

Pozdravljeni..mene zanima RTG lumbalne hrbtenice plus ciljano L/S prehod stoje: Izravnana lumbalna lordoza.Lumbalizacija TH12 ter hemisakralizacija L5 levo kot motnja segmentacije.Sicer blazja neoartroza L5-S1 levo.Nakazane degenerativne spremembe na L4 z blazjo i.v. hondrozo L3 L4 in L4 L5.i.v. prostor L5-S1 razvojno ozji..ze naprej hvala za odgovor…lp

Pozdravljeni,

izvid opisuje nepravilno ukrivljenost hrbtenice (izravnana lordoza), ki kaže na znake bolečinskih občutkov. Opisuje tudi razvojne posebnosti (lumbalizacija Th12, ki pomeni, da je zadnje rpvno vretence oblikovano kot ledveno vretence), prav tako vretence L5 nima prave medvretenčne ploščice, prostor L5 in S1 je združen. Vendar je potrebno poudariti, da te razvojne posebnosti nimajo nobenega vpliva na simptomatiko. Vzrok vseh težave tiči v prostoru L4-L5.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa poleg izvida prinesete tudi slike. Na podlagi anamneze in klinične slike vam bomo lahko natančno svetovali glede nadaljnjega zdravljenja.
Posredujem vam povezavo do kontaktnih informacij: http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Zahvaljujem se za odgovor
Sem ze opravila MR in cakam na izvide.
Bolecina je prisotna v krizu vsak dan,en dan bolj en dan manj najbolj pa me moti bolecina,zbadanje v levo nogo ki je vedno prisotna..ko dobim izvideMR vam posredujem..lp

nova
Uredništvo priporoča

Zahvaljujem se za odgovor
Sem ze opravila MR in cakam na izvide.
Bolecina je prisotna v krizu vsak dan,en dan bolj en dan manj najbolj pa me moti bolecina,zbadanje v levo nogo ki je vedno prisotna..ko dobim izvideMR vam posredujem..lp

Pozdravljeni zdaj pa se me zanimajo obrazlozitev MR.
Izravnana lumbalna lordoza.
Moznost lumbalizacije S1.
Spondiloticne spremembe.
Izguba intenzitete signala i. v. diskov L3L4inL4L5 zaradi degeneracije.
Visina i.v.prostorov je primerna.
Nekaj degenerativnega edema v korpusih
L4 in L5.
V aksialni ravnini je v nivoju L3-L4vidna manjsa centralna protruzija i.v. diska,ki minimalno pritiska na duarno vreco,spiralni kanal je nekoliko ozji.
V nivoju L4 L5 je prav tako centralna protruzija i.v. diska,ki nekoliko pritiska na duarno vreco,spiralni kanal je nekoliko ozji.
Mnenje:Zmerne degenerativne spremembe L/S hrbtenice.
Centralni protruzij i.v. diskov L3L4 inL4 L5(potrebna je previdnost pri stetju segmentov,lahko gre za lumbalizacijo S1 in posledicno drugacno ostevilcenje) ..zaradi vsakodnevnih bolecin me zanima kaj mi sledi…s

Pozdravljeni,

v prostorih L3-L4-L5 so znaki degeneracije, spremenjeni sta obe medvretenčni ploščici. Razlog so obrabne spremembe. Spremembe niso kritične, nikjer ni znakov prizadetosti živčnih pletežev ali hrbtenjače. Izravnana lordoza kaže na znak antalgične drže, to pomeni, da so prisotne bolečine. Hrbtenica razadi draženja živčnih pletežev razvije t.i. protibolečinsko držo, s katero zmanjša pritisk na razdražen živec. Lumbalizacija S1 je dedna posebnost, ki ne povzroča nobenih težav.
Za bolj natančen nasvet bi morali opraviti klinični pregled in pregled slik.
http://www.mo-gy.si/i-htm/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close