Najdi forum

Pozdravljeni,
pred tremi tedni me je na novem delovnem mestu, kjer sem veliko uporabljal kladivo, začel bolet desni komolec že prvi dan ko sem prišel z dela. (Tisti dan sem na delu dvignil večje breme – ob tem pa v roki nisem začutil bolečine)
Na delu sem vztrajal še dva dni potem pa šel k zdravniku, ki je rekel da je vnetje komolca-teniški komolec.
( Pred tem še nisem imel težav s komolcem oz. mesec prej v lažji obliki in je že po dveh dnevih izginilo )
Dober teden sem bil na bolniški in jemal Nalgesin.
Medtem sem šel tudi k fizioterapevtu, ki je stvar normaliziral vendar se je v parih dneh zopet postopolma vrnilo v nekoliko lažji obliki.
Potem sem tri dni delal in stanje je bilo nespremenjeno, četrti dan pa se je zopet poslabšalo (na delovnem mestu je prisilna drža in ponavljajoči se gibi)

Zanima me če je možno da ni samo teniški komolec ampak da sem si ob dvigovanju bremena nekoliko nategnil mišice ali pa celo natrgal oz. kako dolgotrajno je zdravljenje komolca?
Kako se čuti če je nategnjena mišica ali pa da je ob kosti malce natrgana?
Fizioterapevt je rekel da blokado odsvetuje oz. ta pride šele potem ko nič več ne pomaga. Zakaj blokada ni dobra?

Občutim tako:
V roki in komolcu zaboli če stegnem roko in v zapestju potegnem gor. Ali pa če dvignem breme.
Če premikam v zapestju pogosto poka v roki, komolcu.
Na delu so ponavljajoči gibi in kmalu bolečina nastopi že ob premikanju roke.
V roki, komolcu je stalno prisoten občutek napetosti.

Ali bi slikanje pokazalo kaj točno je narobe?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni,

na podlagi vašega zapisa je sicer precej verjetno, da je prišlo do lokalne spremembe mehkih tkiv. Teoretično je sicer tudi možno, da gre za t.i. epikondilitis. V kolikor gre za poškodbo mehkih tkiv, bodo bolečinski občutki sčasoma popustili, v primeru “teniškega komolca” pa vzroki izvirajo iz vratnega dela hrbtenice. V nobenem primeru vaše stanje ni kritično.
Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij. Na podlagi klinične slike vam bomo lahko bolj natančno svetovali glede možnosti zdravljenja. V kolikor bomo za postavitev diagnoze potrebovali dodatne preiskave, vas bomo nanje napotili. Posredujem vam povezavo do kontaktnih informacij ordinacij: http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close