Najdi forum

Izvid – mr ls hrbtenice

Pozdravljeni!
Težave s hrbtenico imam od lanskega poletja, zelo hude pa zadnje štiri mesece. Boli me hrbtenica zelo nizko v križu, žgoča bolečina pa poteka tudi vzdolž cele leve noge. V zadnjem mesecu postaja zelo očitno, da je ta noga tudi vedno šibkejša, in mi občasno klecne, predvsem pri hoji po stopnicah stopam precej negotovo.
Pred dvema mesecema sem hodila na fizioterapijo, ki pa je pomagala le začasno, in sem svoj osmi obisk tam končala v enakem stanju, kot sem pričela prvega.

MR LS HRBTENICE

Nap. dgn.: Išias

Nežna sinistrokonveksna deviacija ledvene hrbtenice.
IV diska L4-S1 sta desicirana, blago degenerirana in posteriorno močno protrudirana:

Na nivoju L4-L5 je velika leve paramediana protruzija, ki povsem iztiskuje levi lat. recesus in utesnjuje korenini L5 levo in odriva korenini S1 posteriorno. Iz protruzije se levo paramediano za korpus L4 vertikalno nadaljuje podolgovata ekstruzija, ki je v kontaktu s koreninama L3 levo ter oži tudi lat. recesus na nivoju L3-L4 – možno draženje. Ekstruzija je višjega signala na STIR od protruzije – nucl. pulposus, susp. že sekvester-

Na nivoju L5-S1 je večja centralna, bolj leva protruzija, ki močno odriva duralno vrečo ter oži levi lat. recesus in je v tesnem kontaktu s koreninama S1 levo – možno draženje, utesnitev ne vidim. Protruzija se blago boči za korpus S1.

Minimalna post. protruzija iv diska Th10-Th11 blago oži sprednji likvorski prostor, brez utesnitev.
Na ostalih prikazanih nivojih ne vidim utesnitev nevralnih struktur.
medula je v prikazanem delu normalne širine in signala.

Nežne Modic tip 1 degenerativne spremembe zg. terminalne plošce L5 in Modic tip 2 sp. terminalne plošce L4.

MNENJE:
Velika protruzija z ekstruzijo oz. že sekvestrom? iv diska L4-L5, ki utesnjuje korenini L5 levo in lahko draži korenine L4 levo. Malo manjša protruzija tudi iv diska L5-S1, ki verjetno draži korenini S1 levo – glej izvid.

Prosim Vas za razlago izvida, in za vaše mnenje o mojem stanju.
Pri ortopedu še nisem bila.
Bi manualna medicina pomagala pri mojih težavah? Pripravljena sem poskusiti z vsem.

Lp in hvala,
Suzana

Pozdravljeni,

izvid opisuje spremembe v ledvenem delu hrbtenice, ki pa niso kritične. Zelo pozitivno je, da hrbtenjača na nobenem nivuju ni prizadeta. Po vsej vejretnosti gre za ogroženost korenine živca L4, ki povzroča simptome, ki jih opisujete. S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Priporočam, da se naročite na pregled, s seboj pa prinesete tudi slike.
http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,
PROSIM ZA VASE MNENJE IN NASVET,ALI BI BILO SMISELNO ZDRAVLJENJE PRI VAS GLEDE NA OPISANE TEZAVE.
Od Junija 2016 imam težave,tezave so zacele nenadoma.Sem v bolniskem stalezu pet mesecev. Opravljen je bil mr ki je pokazal protuzijo diska c5c6 ,hernijo diska c6c7 ki utiskuje likvorski prostor in odriva duralno vreco,ta hernija je manjsa in ni za operirati(mnenje nkrg.),LS protruzija diska na nivoju l5s1 z moznostjo drazenja korenin.Ob tem pa imam se spondilozo osteoartrozo.Imam hude bolecine v vratu ki so stalne in v krizu ki do obcasne . Ze ob gibanju ne zmorem hoje,kot bi me bolelo v notranjosti hrbtenice in se nekaj premikalo ob korakanju temo sledi bolecina ki pa ne seka v roke v rokah nimam mravljincev senzibiliteta ohranjena tezave so krc vratu in hrbtenicii in te ostre bolecine. Opravila sem ze akupunkturo fth,zdravilisko zdravljenje malo je pomagalo vendar ni izboljsanja stanja. Vaje izvajam redno po navodilih fth,hodim krajse relacije veckrat na dan ,uporabljam tens. Nisem zmozna hoje nad 500m voznje avtomobila tudi vibracije med voznjo mi povzrocajo tezave ze ko me moz pelje na pregled -10 min voznje.Ponoci ni bolecin lahko spim.Od th jemljem naklofen zaldiar,sirdalud kaj dosti ne pomaga.Dr mi je predpisal lyriko 150 mg /na dan vendar je ne prenasam .Sem iz Ljubljane,ali vi delate kdaj tudi v Lj.
Bi si zelela,k vam na pregled,seveda ce mislite da je smiselno.Voznje do Maribora ne prenesem v tem stanju.
Hvala
Lep pozdrav
Nena

Pozdravljeni,

stanje ni preprosto, predvsem, kar traja že dalj časa. Za zdravljenje s tehnikami manualne medicine ni kontraindikacij. Za bolj natančen nasvet bi morali opraviti klinični pregled. S seboj poleg izvida prinesite tudi slike.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***
Objava čaka odobritev

New Report

Close