Najdi forum

mr ledvene hrbtenice

Pozdravljeni,
mi lahko prosim obrazložite izvid. Bolečine ob premikanju imam stalne v ledvenem delu. Občasno mi tudi mravljinči obe nogi, prsti isti na obeh nogah, sedaj me pa boli že nekaj dni v predelu meč na zadnji notranji strani, tam kjer je dvoglava mišica. Bolečine imam pri hoji, ampak ne vedno in ne zeo močne, so bolj blage. Mislim, da me danes malo manj boli, boli me pa topo pri kolku … sicer me skrbi venska tromboza. Zanima me ali so lahko omenjene bolečine, simptomi povezani s tem izvidom.

Napotna diagnoza: Laesio radicis l5-s1

Preiskava je bila opravljena v standardnih t1 in t2 poudarjenih ter tirm sekvencah v aksialni, sagitalni in koronarni ravnini.
Preiskava pokaže sinistroskoliotično deviacijo lumbalne hrbtenice. Korpusi ledvene hrbtenice kažejo normalno strukturo in višino.
Diskusi so primerno hidrirani, v nivojih L4L5, L5-S1 pa diskusa minimalno prominirata pod zadnji longitudinalni ligament.
Nevroforamni kažejo blage stenozantne spremembe v nivoju L4-L5 obojestransko.
Nivo L4-L5 kaže manjšo centralno protruzijo diska in blage stenozantne spremembe levega recesusa.
Nivo l5-s1 kaže prav tako manjšo levo stransko stenozo recesusa zaradi blage protruzije diska.
Zaključek: Stenozantne spremembe spinalnega kanala v nivojih l4-l5, l5-s1 zaradi blagih protruzij diskov, ki so lahko tudi posledica skolioze.

Dobila sem se rtg sliko celotne.hrbtenice. Strasno me.skrbi, da bi potrebovala operacijo. Vse naredim samo,da.ne.potrebujem operacije. Vsaj zdja se ne.stara sem 30. Se da kako pomagati? Prilagam slike.

Dobila sem se rtg sliko celotne.hrbtenice. Strasno me.skrbi, da bi potrebovala operacijo. Vse naredim samo,da.ne.potrebujem operacije. Vsaj zdja se ne.stara sem 30. Se da kako pomagati? Prilagam slike.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

na podlagi opisa vaših simptomov in vsebine izvida lahko s pecejšnjo verjetnostjo sumim, da so težave povezane s spremembami hrbtenice. Opisana skoliotična deviacija je lahko posledica otroške skolioze, torej dedna posebnost, lahko pa je prišlo do nepravilne ukrivljenosti zaradi obrabnih sprememb in posledično draženja katerega od živčnih pletežev v tem delu.
Vaš strah pred morebitno vensko trombozo je povsem odveč. Omenjeno diagnozo spremljajo vnetni faktorji kot so oteklina, povečana temperatura idr.
Vezano na poslane slike spremembe niso kritične do te mere, da bi potrebovali kakršen koli poseg. Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa prinesete tudi vse izvide in slike. Na podlagi anamneze in klinične slike vam bomo lahko natančno svetovali glede nadaljnjega zdravljenja. S tehnikami manualne medicine sicer uspešno zdravimo številne podobne primere.
Posredujem vam kontaktne podatke ordinacij: http://www.mo-gy.si/ordinacije-5/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close