Najdi forum

BOLEČINE ZA LOPATICO IN V ROKI

Spoštovani,

že več kot leto dni imam bolečine za desno lopatico ter v roki. V roki je bolečina prisotna samo pri rotaciji. Pojavi se ko poskušam roko pokrčiti in približati prsnemu košu in ko poskušam dati roko za hrbet. Bolečina se pojavi na nadlahti oziroma pod ramenom- tam kjer je mišica.
Bila sem na slikanju ramena, slika ni pokazala nobenih sprememb , prav tako tudi UZ ramena je bil čisto vredu.
Bila sem tudi na slikanju vratnih vretenc in izvid se glasi:

Manjše spondilotične spremembe cervikalne hrbtenice. Na C7 je desno daljši prosesus transverzus.

Prosim vas za mnenje. Kaj bi lahko bil vzrok za moje bolečine ?
Predvsem me moti bolečina v roki , ki tudi v mirovanju ne izveni. Na primer , ko sedim in dam roke na trebuh ( v višini popka) ne čutim bolečine. Ko pa čez nekaj časa poskušam roke premakniti pa se pojavi huda bolečina v predelu nadlahnice – natančneje tam ko se mišica pripenja na rame in navzdol proti pregibu komolca.

Kaj mi svetujete? Bila sem že na fizioterapiji, žal ni bilo učinka. Trenutno sem dobila napotico za ortopeda, vendar še oklevam katerega ortopeda izbrati, da se bo za zadevo zavzel.

lp

Pozdravljeni,

ramenski sklep, ki povroča težave zaradi kakšrnih koli obrabnih sprememb, se izkaže, da gre v več kot 90 % primerov za posledice sprememb v vratnem delu hrbtenice. Dedna posebnost vretenca C7, ki jo opisuje izvid, ne bi smela pozročati nobenih simptomov. Le-te po vsej verjetnosti povzročajo spondilotične spremembe. Na podlagi pregleda, t.j. klinične slike bi lahko bolj natančno določilli katere medvretenčne ploščice so spremenjene. Predvidevam, da gre za spremembe v prostorih C4-C5 oziroma C5-C6. Le-te ponavadi povzročajo težave, ki jih opisujete. Strokovno temu stanju rečemo t.i. ramenski periartritis oziroma širše: Cervikobrahialgija z ramenskim periartritisom.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Posredujem vam povezavo do kontaktnih informacij ordinacij: http://www.mo-gy.si/ordinacije-5/

lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close