Najdi forum

Spostovani,
v mesecu septembru sem dozivela stres, smrt strica. Ker veliko stvari vpliva na mojo psiho, me je ta nenadna smrt bliznjega dobro iztirila.
Ko mi je nekako postalo boljse in sem se spravila skupaj, so se mi zacele pojavljati tezave ki trajajo se danes.
Stara sem 33let.
Torej v zacetku septembra me je po tem stresu, zacel boleti vrat in ramena.
Mislila sem da bo minilo in tudi je, vendar se mi je z naslednjim dnem pojavilo sumenje v obeh usesih, ki traja se danes.
Sumi mi ze tocno 3 mesece 24 ur na dan.
Vmes se mi je sumenje ustavilo, mogoce za kaksna dva dni in zopet pojavilo.
Odsla sem na ORL, kjer mi je dr pregledas usesa in opravil ADG. Vse ok.
Napotil me je na UZ vratnih zil. Zopet vse ok.
Napotil me je na RTG vratne hrbtenice, kjer je pokazal izravnano lordozo in nekoliko podaljsan procesus tranzverzus na C VII. Radiolog se sprasuje mozen sindrom cervicobrahiale?
Napotil me je tudi k nevrologu, ampak se cakam na pregled.
Laboratorijski izvidi so bili v oktobru brez problema.
Bila sem tudi na masazah pri terapevtu, in sicer elektro masazi in tekar terapiji ki deluje na vretenca. Sumenje se vedno ni prenehalo. Opravila sem tri terapije elektro masaze in eni tekar terapijo.
Zanima me torej, ali mogoce moje sumenje izhaja iz vratne hrbtenice?
Kaj mi svetujete da naj se opravim kar se tice pregledov? Bi bilo smiselno priti tudi k vam na pregled da bi mi pomagali?
Ker je to sumenje nevzdrzno, ne vem vec kaj naj se storim da bi minilo, kam naj se grem, saj se mi nihce konkretno ne posveti.
Lepo vas prosim za odgovor in pomoc. Zaradi tega se obremenjujem in slabo spim, saj ne vem aj je vzrok vsemu temu in zakaj ne mine.
Delala sem tudi vaje za vratno hrbtenico ki sem jih nasla na vasi strani. Za pol ure mi je nehalo sumeti ampak kasneje je spet zacelo.
Iskrena hvala za vas odgovor.

Lp

Pozdravljeni,

brez patologije ORL je precej pogost vzrok sprememba krvnega obtoka in nepravilno sodelovanje mišic v vratnem delu hrbtenice. Izvid kaže na spremembe v vratnem delu, izravnana lordoza prav tako kaže na nepravilno ukrivljenost hrbtenice v tem delu, kar posledično povzroča napetost v mišicah, …po vsej verjetnosti tu tiči vzrok za vašo težavo. Različne vrste telovadbe so sicer priporočljive zaradi povečanja krvnega obtoka, vendar težave ne bodo odpravile, saj človek sam ne more prekoračiti meje bolečine, ki je potrebna za sprostitev mišic in povrnitev hrbtenice v prvotno lego. Prav tako veerjetno masaža ne bo dovolj učinkovita, saj deluje le na dosegljive mišice.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Za bolj konkreten nasvet bi morali opraviti klinični pregled. Posredujem vam povezavo do kontaktnih informacij ordinacij: http://www.mo-gy.si/ordinacije-5/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,
hvala za vas odgovor.
Bom prisla k vam na pregled, sicer cakam se datum nevrologa.
Ne vem vec kaj storiti, da to sumenje preneha, upam, da mi boste lahko pomagali.
Na pregled pri vas se narocim.

Hvala se enkrat.

Lp

New Report

Close