Najdi forum

Napotna diagnoza: Lumboishialgija dex

Pozdravljeni!

Star sem 31 let, visok 170 cm, teža 75 kg. Ta teden sem zaradi bolečin v križu ki trajajo že od junija opravil MRI.

Izvid je sledeč:
Nekoliko zravnana ledvena lordoza.
Spinalni kanal je razvojno v nivojih L4-L5 malo ožji.
Na vretencih so degenerativne spremembe in sicer spondiloza in spondilartroza v nivojih L4-S1.
Modic tip 1-2 spremembe subhondralne kostnine priležnih delov korpusov nivoja L4-S1.

V nivoju L4-5 desnostranska nakazana descedentna ekstruzija i.v. diska povzroča izrazito stenozo desnega recesusa.
V ostalih nivojih ledvene hrbtenice ne vidim pomembnejše stenoze spinalnega kanala ali nevroforamnov.

Zanima me kaj storiti v mojem primeru?

Hvala za odgovor, lep pozdrav.

Pozdravljeni,

izvid opisuje precej izražene spremembe za vašo starost, podobno stanje opažamo pri starosti nad 45 let. Ni pa seveda nujno, da stopnja obrabnih sprememb sovpada s stopnjo težav. Vezano na opis vašega stanja je potrebna strokovna pomoč, s tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Vzrok teežav je verjetno predel L4-L5, kjer gre za descedentno ekstruzijo, poškodbo medvretenčne ploščice, ki utesnjuje živec na desni strani v njegovem izstopišču. Poleg bolečin v križu verjetno občutite tudi t.i. zategovanje, mravljinčenje ali bolečinske občutke vzdolž desne noge.
Priporočam, da se naročite na pregled v vam najbližji ordinaciji, s seboj pa poleg izvida prinesete tudi slike.
http://www.mo-gy.si/ordinacije-5/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close