Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema MR slikanje ledvenega in vratnega dela: prosim za vaše mnenje

MR slikanje ledvenega in vratnega dela: prosim za vaše mnenje

Pozdravljeni,

Že dobra dva tedna, imam težave, ki mi res otežujejo življenje. Pri hoji oz. ko pričnem hoditi, mi pričnejo žareti podplati, včasih so ledeni in mi postane zelo slabo v želodcu, zavrti. Prav tako imam občutek, kot da mišice niso moje v telesu.

Pregled je pokazal sledeče:

MR vratne hrbtenice:

Nekoliko izravnana vratna lordoza.
Začetno degenerirani i.v. diski v nivojih od C3-C5, i.v. disk C4-C5 je znižan.
Višina korpusov vretenc in intenziteta signala skeleta sta v mejah normalnega.
Kongenitalno normalno širok spinalni kanal.
Intenziteta signala hrbtenjače je v mejah normalnega, brez znakov kompresijske ali druge
mielopatije.
Pomembnejše stenoze spinalnega kanala ali nevroforamnov v predelu vratne hrbtenice ni.

Blaga dekstrokonveksna deviacija ledvene hrbtenice.
Nekoliko izravnana ledvena lordoza.
Višine in intenziteta signala i.v. diska je ohranjena.
Višina korpusov vretenc in intenziteta signala skeleta sta v mejah normalnega.
Nakazano je sicer klinasto deformiran korpus L1, anteriorno je znižan za 5%, brez edema kostnine.
Manjša Schmorlova hernija spodnje terminalne plošče korpusa L1.
Konus medule in filum terminale sta v mejah normalnega.
V nivoju L3-L4 ter L4-L5 sta vidni minimalni širokobazni protruziji i.v. diska pod zadnji
longitudinalni ligament, pomembnejše stenoze spinalnega kanala ali nevroforamnov ledvene
hrbtenice pa ne vidim.

Čakam še na slikanje torakalnega dela.

Mislite, da bi lahko bil vzrok v hrbtenici. Predvsem me skrbi, ker mi posledično postane tudi slabo v želodcu.

Za vaš odgovor se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.
Teja

Pozdravljeni,

izvid tako vratnega kot tudi ledvenega dela hrbtenice ne kažeta kritičnih sprememb. V obeh primerih gre za napačno ukrivljenost, kar kaže na možnost draženja katerega od živčnih pletežev v obeh delih. Prisotne so obrabne spremembe, v vratnem delu začetne degeneracija z znižanjem medvretenčnih prostorov. V ledvenem delu gre za dedno posebnost – klinasto deformacijo vretenca L1, ki v večini primerov ne povzroča nobenih simptomov, prav tako Schmorlova hernija. V nivojih L3-L4-L5 gre za širokobazni protruziji, le-ti bi lahko povzročali simptome v spodnjih okončninah, ki jih navajate. Slabost in vrtoglavica pa sta po vsej verjetnosti povezani s spremembami v vratnem delu hrbtenice. Večkrat pride do t.i. draženja vratnih ganglijev avtonomnega živčnega sistema v tem delu, ki pa ni nujno povezano z večjimi spremembami.
V torakalnem delu največkrat ni večjih posebnosti.
Priporočam, da se naročite na pregled v eni izmed naših ordinacij, s seboj pa poleg izvidov prinesete tudi slike. Na podlagi anamneze ter kliničnega pregleda vam bomo lahko natančno svetovali glede možnosti in uspešnosti zdravljenja. S tehnikami manualne medicine sicer uspešno zdravimo številne podobne primere.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close