Najdi forum

Moj sin je v osmem razredu, vseskozi prav dober, dober v angleščini, malo slabši v matematiki, nerad bere, puberteta na višku, športno aktiven, pravijo”zelo brihten ampak len” , nobenih posebnih poklicnih želja še nima… V katero srednjo šolo(gimnazijo) naj ga vpišemo. Kakšne so vaše izkušnje (Ljubljana)?

Mira

V gimnazijo s športnim razredom ?

Haj!!

Za Lj. je treba zelo pazit, zaradi omejitev, lani niso imele omejitve samo Moste pa Šentvid, ki pa so znane kot bolj ” švoh ” gimnazije. Je pa res, da je treba imeti dosti točk in znanja, potem se da preidet tudi na kako izmed boljšo! Kaj pa Vegova??

Benja

Po naših izkušnjah so Moste res slaba gimnazija, ki otroke slabo pripravi na maturo. Kar se tiče Šentvida nimamo slabih izkušenj. Nečak, ki hodi tja letos sicer prvo leto (bil je ravno tako prav dober učenec), je nekako z učitelji kar zadovolen: Jasno, da se pojavljajo tudi težavice tako kot pri vseh prvošolcih, vendar je glavnina vredu.
Sestra je hodila na Šubičko. Na naravoslovni smeri imajo pri matematiki učitelja, ki “ni normalen”. Namreč – znanja res dobijo veliko, vendar iz leta v leto več kot pol otrok prehaja s popravnimi izpiti. To pa tudi ni normalno, kajne. Na splošni smeri je bolje, manj težav.

Skratka – to kar se meni zdi pomembno je, da s prvim vpisom ne štartate previsoko. Ko se je vpisovala moja sestra, je bila ravno tako prav dobra, prijateljica pa odlična. Vpisali sta se na šubičko in poljane. Sestra je na šubički v prvem krogu prišla notri (v drugem, ko se določi višje točke niti slučajno ne bi), prijateljica pa je na poljanah padla ven za nekaj malega točk in je lahko v drugem krogu prišla le še na Aškrčevo in na Moste. Torej dobro razmislite.

Upam, da sem vsaj malo pomagala

Špela

Hvala za vaša sporočila, to leto bo očitno kar pestro z vsemi temi točkami in kalkulacijami..
Zanimajo me pa tudi izkušnje z Ledino, Euro šolo, športnimi razredi oz gimnazijo Šiška (ki je športna pa ne vem koliko je kvalitetna…
Mira

Hej, ali ste tudi sina kaj vprašali? Mislim, da tudi on potrebuje nek interes, da bo lažje štartal. In mogoče kakšnega sošolca, s katerim se bosta skupaj odločila in si stala ob strani. Brez panike, saj ne bo izbral ‘najslabše’ gimnazije.

Njegovi sošolci gredo ali na Bežigrad ali na Vič ali pa na srednjo trgovsko ali veterinarsko, tehnično, torej nič v njegovem potencialnem dosegu, po poklicnem testiranju je primeren za gimnazijo, sam nima nobene prioritete, razen morda “linije najmanjšega odpora ali pa “kjer se veliko zasluži” je pa sposoben hittro in dobro narediti tisto, kar ga zanima (angleščina, zgodovina), pri pouku veliko sprašuje,ima zelo veliko energije, ki jo tudi pri šprotu ne pokuri. Zato me zanima tudi pristop posamezne šole oz. profesorjev , kjer znajo motivirati učence za iskanje informacij, timsko delo, …no ja pa bi kmalu začela debato o našem šolstvu, kaj mislite…
pozdrav,
Mira

Njegovi sošolci gredo ali na Bežigrad ali na Vič ali pa na srednjo trgovsko ali veterinarsko, tehnično, torej nič v njegovem potencialnem dosegu, po poklicnem testiranju je primeren za gimnazijo, sam nima nobene prioritete, razen morda “linije najmanjšega odpora ali pa “kjer se veliko zasluži” je pa sposoben hittro in dobro narediti tisto, kar ga zanima (angleščina, zgodovina), pri pouku veliko sprašuje,ima zelo veliko energije, ki jo tudi pri šprotu ne pokuri. Zato me zanima tudi pristop posamezne šole oz. profesorjev , kjer znajo motivirati učence za iskanje informacij, timsko delo, …no ja pa bi kmalu začela debato o našem šolstvu, kaj mislite…
pozdrav,
Mira

Zakaj pa mora nujno na gimnazijo? Če je res len, potem ne vem, če je to tako dobra ideja, ker po gimnaziji je treba potem še študirati, tam pa se nihče ne zmeni zate, moraš sam vedeti, da se moraš učiti. A ga nič posebnega ne veseli?

Še tole: če hočete da gre na gimnazijo, kjer je timsko delo, naj potem nikar ne gre na Poljane ali Bežigrad, ker tam ne vedo, kaj je to timsko delo. Govorim iz lastnih izkušenj…

Moj sin je hodil na Ledino. V osnovni šoli je bil odličen ves čas, tako da je potem kolebal med Bežigradom in Ledino. In se odločil za slednjo. Končal je leta 97.
Kriteriji so bili vsa štiri leta zelo visoki, pravi, da celo višji kot na Bežigrajski. Samo se je kar ujel in potem dobro zdeloval. Jasno, da je bilo nekaj učiteljev, ki jih nikakor ni mogel prebavljati, saj tako je povsod. Ko je šel na faks, je bil vesel, da je bil na Ledini, saj je imel zelo dobro osnovo.

LP,Kaja

Popolnoma se strinjam z vami. Najprej se je potrebno temeljitu pogovoriti s fantom. Pametno je vključiti tudi kakšnega strokovnjaka. Gimnazija še ne daje dokončne poklicne izobrazbe, zato je potrebno pretehtati, kakšne so želje glede nadaljevanja študija na fakulteti. Trenutno imata najboljši sloves v Ljubljani Gimnazija Vič in Bežigrad. Verjetno pa je dijakom najbolj prijazna Gimnazija Vič (je pa nanjo težko priti). Pozdrav!
Nina

A ste hodili ne obe?
Kaj konkretnega?

Kaj pa štiriletne poklicne šole? Gimnazije so zelo zahtevne. In s prav dobrim uspehom boste na Poljane, Šentvid, Šubičevo in Ledino zelo težko prišli! In če je len, oprostite, zanj ni gimnazija. Gimnazijci zadnja leta res garajo, da normalno delajo, če niso ravno geniji. Takih pa je malo. Bo bolje, če bo imel po štirih letih poklic, če ga bo zanimalo pa nato strokovna visoka šola.

New Report

Close