Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Praznovanje otroskega rojstnega dneva doma

Praznovanje otroskega rojstnega dneva doma

Lep pozdrav!
Cez kaksen mesec bomo praznovali 6.rojstni dan od hcerke.Povabiti zeli 10 otrok, enako starih. Ker mi praznovanje v “fast food” restavracijah ni vsec, bi raje doma prirediti pravi otroski zur.
Ali ima kdo ze iskusnje s temi prireditvami, kako naj izgledajo?
Zelim izvedeti cim vec otroskih iger, ki se jih lahko igramo doma (saj je mesec november hladen, dezeven in se zunaj ne moremo igrati).
Za vse nasvete ze v naprej hvala! Nina

Mi imamo sicer še dojenčka…

No, stanovanje lahko okrasite s pisanimi baloni, trakovi… Pripravite kakšno dobro glasbo, ki je tudi otrokom všeč, lahko se greste npr. karaoke, plešete, lahko se greste tisto igro Ime, priimek, žival, mesto; lahko pripravite pižama zabavo, ali ples v maskah…mogoče lutkovno igrico, s kakim panojem ali pa kar dva stola in zaveso in kake igrače, ki jih ima otrok doma; pantomimo se lahko greste, lahko na glas recitirate otroške pesmice, npr. Pavčkove ali pripravite literarni večer ali ansambel iz domačih glasbil: jogurtovi lončki s koruzo, sklede za bobne…
na velik papir si narišite letalo in lahko skačete, če ni v bloku, seveda, pihajte mehurčke, so zelo poceni (90 sit) in jih lahko ima vsak otrok, lahko se snemate na kaseto – poročila; morda izrežete luknjo v prazni škatli in imate televizor -berete vremensko napoved, novice, šport – kar iz časopisa in se tako urite v lepi slovenščini…

Srečno, Anita I.

Tudi mi imamo kakšen mesec dni prej priprave na praznovanje: izdelujemo pogrinjke, napise za praznovanja, vabila za rojstni dan, če organiziramo kakšno tekmovanje (metanje na koš) naredimo medalje za vsakega obiskovalca, rišemo vsak nariše slavljencu risbico, malo pa pustim otroke same, da se igrajo po svojih željah. Res pa je, da se hitro naveličajo, zato mora biti zraven kakšna odrasla oseba, ki malo “vodi” vse skupaj.Na koncu otroci odnesejo domov pogrinjke s svojim imenom, vsak dobi en balon, kozarčke (nanje napišemo imena). Lahko jim izdelate tudi priponke z imeni (iz kartona izrežete živali, na zadnjo stran pa prilepite sponko), ali klobuke…

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za ideje, pa vseeno bi zelela, da bi se oglasila se kaksna vzojiteljica, ki ima vsak dan izkusnje z 2krat toliko otroci.Otroci so tekmovalni, radi vidijo da jih vodis in jim kaj dobrega, novega predlagas.Ima kdo kaksno dobro idejo za igrco, ki je zabavna in s katero se da otroke zamotiti za vec kot le pol ure.Strinjam se z gospo Branko, da se otroci hitro navelicajo, potem pa lahko preide praznovanje v splosno divjanje(imeli bomo 6 deklic in 4 decke).Govorim iz lanskoletnih izkusenj.
Nina

Zdravo,

jaz sem okrasila stanovanje s pisanimi baloni in pisanimi trakci. Petra (slavljenka) je imela pri sebi vrečko s pisanimi papirčki (od pusta) ki jih je potem vsak ko je prišel na zabavo dobil na glavo. Že to je bilo dovolj da so se vsi na ves glas smejali in zabavali. Potem je vsak otrok dobil kapico, in piskalico, pa še nekaj papirnatih trakcev. Seveda glasba je obvezna, (mi smo praznovali 5 let, pa so bile aktualne že Foxy Teens). Sicer jih pa nisem nič posebnega “vodila”, same so odločale kaj se bodo igrale, in kako….

lepo praznujte!

! ! Lep pozdrav ! !

Točno čez pet dni, bom praznovala svoj deseti rojstni dan. Naredila bom pravi žur, kajti res bo zanimivo. Povabila bom kar nekaj svojih prijateljev. Že komaj čakam, da bo napočil ta dan. Imam dosti idej, da pripravim zabavo, ki bo trajala zelo dolgo. Nikoli jim ne bo dolgčas, vsako minuto se bodo zabavali…

Men pa se ne da to delat doma, da mi mulci pol celo bajto razturijo. Raje plačam nekomu, imam vmes mir, otrok se ima fajn, pa še bajta cela ostane, mamica pa spočita 🙂

Lansko leto smo rojstni dan praznovali v Bowling Centru Spider in je bilo odlično. Ponudbo najdeš na https://www.bowling-spider.si/praznovanje-rojstnega-dne/

New Report

Close