Najdi forum

kozmetika za dojenčke

Živjo mamice, mene pa zanima katero kozmetiko kaj uporabljate za nego dojenčkov? Kmalu bom postala mamica in se seveda še malce lovim, saj je zame vse precej novo – mamica bom prvič 🙂 Seveda si želim za svojega otroka čim bolj naravne stvari, zato bom zelo vesela vsakega priporočila! Hvala 🙂

živjo, jaz sem največ uporabljala od mustele, smo zadovoljni.

Weleda baby- naravna kozmetika…to je najboljše, ampak tudi nekoliko dražje kot kaj kemičnega…

nova
Uredništvo priporoča

različno, mi smo imeli tudi kakšne malo manj naravne, ampak je dejstvo da so naravne res najboljše. najbolj nam je nekako odgovarjala little siberica, to je ena kozmetike iz naravnih sibirskih zelišč, pa smo jo dobivali iz tujine, zdaj pa so jo dobili tud pri nas. sicer pa je pri dojenčkih zmeraj najboljše keep it simple 🙂 mamica prvič je pa itak nekaj najlepšega kaj se ti lahko zgodi! vse lepo in veliko skupne sreče želim! 🙂

buds,jo uporablajamo za našega malčka,pa tudi jast sem jo uporabljala za trebuh proti strijam in nisem imela niti ene navkljub velikemu trebuhu. Sedaj pa uporabljam buds kremo tudi za obraz,saj imam zelo občutljivo kozo

Uporabljam kozmetiko različnih proizvajalcev. Pri “naravni” kozmetiki vedno pogledam rok uporabnosti in sestavine. Če je ognjič naravno pridobljen in certificiran, še ne pomeni, da so druge sestavine naravne 😉 in da ni sredstev, ki povečujejo mazavost, prosojnost, obstojnost …

Po spominu od rojstva do dveh let: trdo milo Becutan, mandljevo olje Malček, pena proti temencam Mustela, za umivanje las po šestem mesecu top to toe Johnson, hladilno mazilo Malček, Pomurske lekarne, To To, sprej Tixocin, olje Alverde, gel za tuširanje in kopel Afrodita (po enem letu), Nivea SOS krema, Nivea Baby krema za sončenje, Alverde krema za sončenje, zobna pasta Elmex Junior, krema Becutan in naravna PASHA (rok trajanja po odprtju 3 mesece).

Poleg tega sem uporabljala še fiziološko raztopino (popek in nos), Bepanthen, Mazilo z eteričnimi olji mariborske lekarne in La rochejev Cicaplast.

Količinsko za otroka uporabljam toliko preparatov, kot je potrebno in ne kolikor svetujejo prodajalci in njihovi zastopniki v raznih revijah, na predavanjih … Do pol leta samo enkrat tedensko trdo milo, v kopel pa nekaj kapljic mandljevega olja. Zaradi temenc peno za lase, za ritko pa hladilno mazilo brez dodatkov.

jaz sem tudi to kupila, to je ta, ki jo imajo v tuš drogeriji ane? mamo kremico za ritko pa šampon za laske. Jaz sem bila zadovoljna že z njihovo “odraslo” linijo pa sem kupila tudi to 🙂 zadovoljni, pa nobenih reakcij in pikic, so pa vse naravne sestavine.

Mislim, da je najbolje ne pretiravati s kozmetiko. Pa ponavadi se tam okoli datuma poroda dobi toliko testerckov *samponov, kremic za rito), da jih imas brez problema za vsaj eno leto.
Po nekaj mesecih itak vidis, da rabis cisto malo zadev:
-nekaj za rdeco rito (ce redno menjas plenice, to itak ne sme biti problem) – po mojih izkusnjah kadar je res vneta pomaga edino baby puder.
-ena kopel s samponom (uporabis res redko
-eno olje za temenca in obcutljive dele
-veliko fizioloske
misli, da je to to

Se strinjam, da ni treba uporabljat veliko kozmetike. Tisto, kar je najbolj nujno, pa še to naj bo čimbolj naravno. Takšni mali otroci so res občutljivi in ni šanse, da dam kar neko kozmetiko nanjga, ker je njihova koža ful bolj nežna in tanka kot naša. Punce so ti dale nekaj super predlogov za naravno kozmetiko, ti priporočam da sprobaš katero od teh, mogoče bi res začela s siberico. Pa nujno pogledat rok trajanja tako kot ti je napisala že predhodnica, ker se tele kreme ki so naravne ponavadi hitreje pokvarijo kot ostale. Pač vsaka stvar ima plus in minus 🙂 Sem pa vesela da zadnje čase vedno več tem zasledim o naravni kozmetiki, kar pomeni, da se ljudje vedno bolj zavedajo, kaj dajejo nase in vase!

O sestavinah otroške kozmetike obstaja spletna stran; https://www.pod-drobnogledom.si/

O sestavinah otroške kozmetike obstaja spletna stran; https://www.pod-drobnogledom.si/

New Report

Close