Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja nosečnost in kilogrami

nosečnost in kilogrami

Pozdravljene nosečnice in mamice!
Zanima me koliko kilogramov ste pridobile tekom nosečnosti – koliko vse skupaj in v katerih mesecih se je vasa teza najvec povecala?
Jaz sem noseca 3 mesece, pravega apetita sploh nimam, pravzaprav se mi sedaj skoraj vsa hrana upira, vendar poskusam pojesti vsaj nekaj kar mi vsaj malo pase, saj vem, da nekaj pac moram… Zredila sem se za 2 kg in upam, da je to normalno…. Ali se bo potem nenadoma apetit kar povecal – kaksne so vase izkusnje?
Lep pozdrav vsem.

Pozdravljena,

jaz sem sedaj v šestem mesecu in teža se mi je povečala za 6 kg, naraščati pa mi je začela hitreje šele v 6. mesecu. Mislim, da sem zdaj na splošno bolj lačna dopoldan, prehranjevalne navade pa nisem spremenila.

Jaz sem se v prvih 3 mesecih zredila prav tako samo za 2 kg, sedaj pa sem v šestem mesecu in sem se zredila za 7 kg do zdaj.Apetit se mi je povečal šele v 5.mesecu malo bolj, prej pa sem jedal normalno kot prej.Sedaj pa vidim, da dosti več pojem, pa saj je to normalno.

nova
Uredništvo priporoča

Prvo nosečnost sem se zredila 11 kg. Do 4. meseca le pol kg, potem pa vso razliko do dopolnjenega 8 meseca, v devetem se teža ni spremenila. Otok je bil majhen – slabe tri kg, vode skoraj nič, iz porodnišnice sem prišla le 4,5 kg lažja. Sama od sebe je šla dol še 1 kila, ostalo pa z borbo.
Drugič sem se zredila 16 kg. Od tega v prvih 4 mesecih 6, zadnji mesec 3 ostalo pa vmes. otroček je imel 3,6 kg, vode sem imela ogromno, bila sem zatečena, iz porodnišnice sem prišla lažja za 8 kg, v prvem tedno pa sem izgubila še 1 kg. Ostalo pa…

Sama se do polovice nosečnosti nisem zredila, kasneje pa približno 2 kg na mesec, tako da sem do sedaj ko sem noseča 7 mesecev in pol pridobila 6 kg.

Lep pozdrav

Dana

Do sedaj sem se zredila 7 kg- rodila bom čez dva meseca in pol. Pri prvem sem se 12.5 kg. Pač pravijo da do 12 kg je kar normalno, čeprav so v materinski šoli( vaj pri nas na Koroškem) ta kriterij znižali, pravijo, da do 10 kg več pa ni dobro.
Saj veš, če se preveč, smo pa potem boge in se boromo proti kilogramom.
Izogibaj se sladkemu, več sadja, zelenjave in veliko vode pa bo….
lepo nosečnost ti želim……

Jaz sem v prvih treh mesecih celo shujšala za 2 kg, ker sem ves čas bruhala. Od četrtega meseca naprej se je vse uredilo in apetit se je vrnil sam od sebe. Do konca nosečnosti sem se zredila 12 kg, največ od 7 meseca dalje. Po porodu sem brez težav v pol leta prišla na svojo normalno težo.
Ne skrbi prepričana sem, da se bo tudi tebi okrog četrtega meseca začel apetit vračati.

ČE SI SE ČISTO NA ZAČETKU TAKO VELIKO ZREDILA, JA KAKŠA PA BOŠ OB KONCU NOSEČNOSTI????
TO TUDI NI V REDU ZA OTROKA!

Joj, Rozi pejt zgago in slabo voljo sejat ne nekam drugam in ne po tem forumu!!!

Prvič sem se zredila 20 kg, drugič pa 25. Pa sem vseeno preživela, nobenih problemov nisem imela in sedaj imam normalno težo.

Poznam bivšo sošolko, ki se je zredila za 32 kg. Sicer se ji kilogrami po porodu še vedno poznajo, vendar se ne obremenjuje preveč.

Jaz sem se zredila za 14 kg. V prvih 4. mesecih sem celo shujšala za 1 kg, potem pa je teža napredovala nekje po 2 do 3 kg na mesec. Moja ginekologinja me je opozorila samo na prehitro naraščanje teže v kratkem roku. Najtežje sem zadrževala apetit v zadnjih treh mesecih. Paziti pa moraš tudi na zatekanje sklepov (preveliko zadrževanje vode v telesu).

Lep pozdrav in veliko sreče pri hujšanju po porodu!

Sem v 30 tednu in sem se zredila za 7,5 kg, kar je po mojem mnenju ravno prav, glede na to da naj bi se v casu nosecnosti zredile za pribl. 11 kg. Res pa je, da se vcasih tezko uprem kaksni hrani se posebno sladkarijam. Nekaj pa pripomorem k dobri kondiciji s tem, da se vsak dan redno gibljem-minimalno 45 minut-hitra hoja.

Draga Rozi, komu je namenjeno to, da se je tako veliko zredila?Če si prebrala kaknšno knjigo in se posvetovala z izkušenimi mamicami, veš da ni res, da se moraj vse mamice zrediti točno za 9 ali 11 kg.
Vsaka ženska ima svoj organizem in vsak organizem je drugačen, moja kolegica se je zredila za 25 kg, in je bila prej vitka, zdaj 6 mesecev po porodu pa je spet vitak kot prej.Je rekla, da zdaj ko se mora vstajati ponoči, grejo kile kar dol.
Tako da mamice ne se sekirat, koliko se bo katera zredila, ker važno je vaše počutje in telo vam bo povedalo, kdaj in koliko hrane rabi?
Lepo nosečnost vam želim vsem, ki ste noseče.
Taja

Sem vitke postave, v prvi nosečnosti sem se zredila 10kg (kak mesec zelo, kak mesec skoraj nič), sedaj sem noseča 26t in sem se zredila že 7,5kg. Menim, da je bilo 10kg+ v prvi nosečnosti premalo; izgubila sem jih takoj in celo shujšala ob polnem dojenju. Nimam pa občutka, koliko se zredim; kak mesec 0,5kg, ta mesec pa celo 3,5kg!!!, pa imam občutek, da isto jem. Sem pa požrešna in uživam v hrani, to pa drži 😀

Prvič sem se zredila 20 kg. Iz porodnišnice sem prišla 15 kg lažja, kot sem šla tja. Kile so šle dol do otrokovega prvega meseca, potem pa sem se začela rediti. Dodatne teže mi ni dala nosečnost, dobila sem jo po porodu. Šment, ja.

Sedaj, drugič, sem do konca šestega meseca ravno na svoji “predzanositveni teži” – v prvih treh mesecih sem izgubila 5 kg in jih do sedaj pridobila nazaj. Vsekakor si želim, da jih kaj veliko ne bo več, ampak trenutno imam napade na sladko. Še en šment. Se skušam držat nazaj, ker imam nosečniško sladkorno, nikakor pa nisem na shujševalni – moje izguba kg in potem počasno pridobivanje sta zaradi zdravstvenih težav. Vsekakor pa ne bi želela dodatnih 20 kg 😀

Moja postava – če odštejem velik trebuh (prvič in sedaj), je pač nekje med povprečnimi. Pred prvo nosečnostjo povsem povprečna, ne suha, ne debela, po prvem porodu bi bilo vsekakor fajn, če bi imela manj kg, nisem pa bila spet skrajnost glede debelosti. Malce bolj polna pač. POpolnjena 😛

Prvič rodila 4 kg punco, vse ok, sedaj dete baje tudi krasno, ravno po jusu, raste. Torej je vse to ok. Nikoli mi nihče ni težil ne prvič ne sedaj, pa sta kar skrajnosti glede pridobivanja kilogramov. Če katera modruje o vsaki deki dodatne teže med nosečnostjo, naj gre namesto v nosečnost raje na projekt štetja kalorij.

Jaz sem se zredila za 10kg. Po porodu sem začela bolj paziti kaj jem, pa veliko sem se gibala. Sicer se mi pa ni toliko šlo za izgubo teže, najvažnejše mi je bilo da je moj otrok zdrav. Tako da punce, ne obremenjujte se preveč!

Da še jaz pristavim svoj lonec 😉

do zdaj (sem v 7 mesecu) sem se zredila za 18kg. prejšnji mesec kr za 6kg. ta mesec se je pa nekako zaustavilo. Prehranjevalnih navad nisem nič spreminjala, razen zajtrka (zdaj ga jem prej ga nisem), pa veliko tekočine. S tem da do danes nisem čutila enega dneva slabosti in posledično nisem niti enkrat bruhala.

LP

Jaz sem pa v zadnjih 2 tednih dobila 5 kg, skupaj do zdaj 18t ze 7 kg, na zacetku prvev3 mesece nic, ker mi je bilo prevec slabo. A je normalno toliko v tako kratkem casu? Od tega 2 kg v zadnjih dveh dneh!!! Brala sem, da je enakomerno pridobivanje kg ok, problem pa, ce hitro poskoci. Kaj pomeni prehiter poskok?

Pomeni nabiranje vode, kar je eden od simptomov preeklampsije, med drugim. Ampak 2kg v 2 dneh tudi nenoseča ženska dobi mimogrede, če je recimo na tistem delu ciklusa ali pa če je jedla preveč take hrane, ki nase veže veliko vode.

New Report

Close