Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja oblačenje novorojenčka

oblačenje novorojenčka

Sem noseča in bom rodila julija. Imam vprašanje v zvezi z oblačenjem novorojenčka. Mama in še kdo mi govorijo koliko mora boti oblečen ( dvojne majčke in plišast kompletek), vendar se mi zdi da pretoiravajo. Seveda je zelo pomembno kdaj se otrok rodi, vendar drage mame ali ni dovolj za poleti rojenega otroka da ima oblečen bodi ali majčko in kompletek iz bombaža ? Vem , da je za kratke rokave vseeno še prezgodaj , vendar pa po drugi strani preveč ga oblačiti sploh ni dobro. Sredi poletja in pajacki, žabice iz pliša- ali ni to vseeno prevroče?

Naš Tim se je rodil konec maja lani, ko je bilo zelo vroče. Prvi teden smo ga oblačili kot v porodnišnici: dve benkici in bombažne hlačke. Potem samo ena benkica in hlačke. Pa da ne pozabim še široko povijane pleničke – groza. In ker se nama je zdelo, da je siten, ker mu je vroče, sva mu oblačila bombažne pajacke s kratkimi rokavi in hlačkami, in po potrebi nogavičke. Celo poletje. Plišaste kompletke sploh nismo nikoli oblačili, ker niso bombažni, in so zelo vroči.
Tudi ponoči, ko se je malo ohladilo, je imel kratke rokave in dolge hlačke, pokrit pa je bil z bombažno odejico.

Držali smo se torej pravila: obleči dojenčka tako kot sebe, morda kakšno lahko oblačilce več in zaupaj svojemu občutku.

Bojana

Sicer je res, da dojenček v prvih mesecih sam še ni sposoben proizvajati toplote, ga pa zaradi tega ni treba zavijati kot eskima, ker se prav tako kot podhladi kaj kmalu tudi pregreje.
Sprva je najbrž kar prav, če je oblečen v 2 majčki-bombažni in pa spodnji del, sploh kadar spi, je dobro da ga mogoče še pokrijemo z dekico.
Poleti, ko bo 30 in več stopinj pa bo vsekakor tudi otroku prijalo če bo imel kratek rokav. Sicer pa pri otroku ugotovimo ali mu je dovolj toplo ali ne, če ga potipate na zatilju. Kadar je zatilje vroče, mu je prevroče, kadar je normalno, je uredu, kadar pa je hladno, pa je potrebno otroku obleči še kaj. Sama imam dva. Prvega sem zavijala da je bilo groza in ni odporen na prav nič-stalno prehladi in smrkel do tal-to je .če preveč poslušaš naše mame!

Srečno!!!!

Saša

New Report

Close