Najdi forum

alergija na jajca

sem mati trinajstmesečnega sina. Naredili so mu vbodne alergijske teste, ki so pokazali, da je alergicen na jajca (pet plusov), ostali testi so bili negativni. Alergija se kaže v obliki izpuščajev – nevrodermitis (predvsem obraz in roke) Hvalezna bi bila za vsako izkusnjo oz. mnenje glede te alergije. Zdravnica je dejala, da obstaja tudi moznost, da dobi astmo.

Pozdravljeni!

Imam hčerko, ki je bila prav tako alergična na jajca, vendar je do treh let nekako alergija prešla. Seveda smo izvajali dieto brez jajc in izdelkov, ki so narejeni iz jajc. Pri nas, pediatrinja nikoli ni omenila možnosti astme, ne vem zakaj je to rekla pri vas, je mogoče kdo v družini, ki ima že astmo?
Res je da so alergiki bolj občutljivi, vendar menim, da to še ni pokazatelj za astmo.
Alergija bo najbrž prešla, saj je nam alergologinja dejala, da do tretjega leta mine skoraj 100% alergij otrok, ostalo pa v puberteti. Vi se samo držite diete in živite zdravo, pa bo.

Vesna

V družini imamo otroka, ki je alergičen na jajca in ima strogo dieto. Ker se je strogo držijo s tem ni problemov. Je velika obremenitev za starše saj morajo paziti na vse kar otrok poje, toda glede na veliko paleto izdelkov brez jajca mati pravi, da jih to ne utesnjuje preveč. Otrok je star štiri leta in ta alergija še vedno traja.
Za povrh pa ima tudi astmo. Ne vem, ali je v povezavi z alergijo, res pa je, da jo ima tudi oče.

Svetujem vam, da vprašate za mnenje v forumu družinski zdravnik, kjer glede na prijaznost in strokovnost dr. Kersnika verjetno ne boste brez odgovora.

Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Moj sin je tudi alergik. Sedaj je najbol pereča alergija na pršico in trave. Ko pa so mu delali prve teste, sta bila pozitivna tudi mleko in jajce. Kri pa je pokazala alergijo samo na mleko, ne pa tudi na jajca. Tako smo držali dieto v glavnem za mleko. Nekaj časa pa tudi za jajca. Alergija na mleko je pri 3.5 leta prešla.

Sedaj pa da vam povem zakaj je zdravnik omenil astmo: alergije zelo rade menjajo obliko: neurodermitis, astma, rinitis,… Zato je zelo pomembno preprečevati in obvladovati stanje! Kajti, ko se enkrat navadite spoznavati znake in pravilno ukrepati je vse zelo enostavno, povem pa naj vam, da se boste morali največ potruditi in naučiti kar sami. Poizkušajte. Čim bolj spoznajte otroka in njegovo bolezen. Alergije so zelo individualne, zato vam bodo dali zdravniki samo splošne napotke, ostalo pa je v vaših rokah. Držite pa se tega, da je potrebno preprečevati.

Sedaj pa še nekaj mojih individualnih spoznanaj, ki vam bodo mogoče pomagala: Claritin najbolje deluje, če ga otrok dobi pred izbruhom alergije, ko je alergija že prisotna pomaga bolj malo. Tako mu ga jaz dam, če pričakujem da bo prišel v stik s prahom.

Otroka obravnavam kot normalnega in skrbim za njegovo dobro splošno in telesno kondicijo: prehrana, veliko gibanja, dodatki prehrani: pesin sirup, sanatogen multivitamisnki sirup in kindervital minerali (kalcij, magnezij, cink), ta je našemu otroku zelo pomagal!

Pri nas je bila nevarnost za razvoj astme, s pomočjo zdravil sedaj nima več nobenih težav z dihanjem, se mu pa kaže v obliki laringitisov (ki jih je tudi vedno manj in lažje oblike so) in pa vnetje ušes, ki pa ga obvladujemo z sprejem za nos in je sedaj že tudi tri mesece mir pred tem.

Če želite še kakšno informacijo pa mi pišite!

New Report

Close