Najdi forum

ALERGIJA NA LAKTOZO

Imam nečakinjo staro 13 mesecev ki je alergični na laktozo. Zanima me ali bolezen ostane za vse življenje? S katerimi nadomestki lahko nadomesti melko..?
Prosim če bo prebral to kdo s podobnimi težeavi , če se javi zaradi izmenjave izkušenj..!
lep pozdarv

Pozdravljena

Tudi moja hčerka je bila alergična na laktozo, to je mleko, oz. mlečno beljakovino, ki jo najdemo v mleku samem in v vseh mlečnih izdelkih. Alergija je bila pri njej ugotovljena že kmalu po rojstvu(imela je izpuščaje, drisko, zavračala mleko), vendar je nekako pri štirinajstih mesecih izginila. Namesto mlečnih izdelkov oz. mleko smo ji dajali sojino mleko ali pregomin, ki pa ga vsaj tako mislim tudi vi lahko dobite na recept(seveda morate opraviti testiranje v pediatrični kliniki, kjer vam napišejo diagnozo. Bojim se samo, da otrok sojinega mleka ne bo maral, ker je njegov okus prav zanič. Mleko ima veliko kalcija, ki je potreben za rast kosti, zato je potrebno, da otrok ta vitamin dobi je pa v glavnem v mlečnih izdelkih. Jaz sem hčerki v lekarni takrat kupila posebne vitamine, ki so pripravljeni tako, da jih lahko uživalo tudi otroci z alergijo na laktozo. Žal mi je, ker se ne spomnim več imena, pa saj v lekarni vejo, če povprašate.

Naj vas na koncu potolažim, da alergija mije nekako do tretjega leta, seveda morate strogo držati dieto, da ne izzivate alergena. Srečno.

New Report

Close