Najdi forum

boječ otrok

sem mamica enoletnega sinčka, ki se zelo boji tujih ljudi, zato imam velike težave z varstvom. Tudi v vrtec smo ga že uvajali, ko pa je bil prvič za 15 minut sam, je bila groza in strah – z ničemer ga nismo znali potolažiti, jokal je še naprej doma in tudi ponoči. Tudi s privat varuško se ni obneslo.
Zelo se bojim za svojega otroka, da ne bi preveč jokal – na tiste čenče – saj se bo že navadil pa tudi nič ne dam.
Prosim, svetujte mi, kaj naj naredim !

Pozdravljeni!

Na žalost je res tako, da se bo moral otrok na to navaditi. S svojimi otroci sicer nisem imela težav, ker smo jih navadili tujih ljudi in velike družbe že preden sva jih dala v vrtec. To sva pač naredila tako, da sva jih vedno vzela povsod z sabo in jim marsikaj dovolila, da so raziskovali in jih pri tem vzpodbujala in napeljevala k druženju. Še predemn sva jih dala v vrtec, sva jih dopoldan vozila k vrtcem, da so se že prej igrali tudi z drugimi otroci. Res je , da je nekaj odvisno tudi od otrokove osebnosti, vendar k takim stvarem veliko prispevamo tudi starši sami. Z možem sva tudi sama zelo komunikativna in se srečujeva z mnogimi, tako da je tudi pri nas doma vedno direndaj in včasih že kar preveč gužve.

Tudi v skupinah, kamor sva midva vpisala najine otroke je bilo kar nekaj takih primerov in na žalost je edina rešitev ta, da zjutraj otroka enostavno hitro oddate vzgojitelici, se obrnete in greste. Otrok se bo najbrž na vso grlo drl(vi se boste najbrž jokali v avtu ampak naj vas potolažim, da je veliko takih), vendar vem da ne več kot dva tedna. Otrok se bo skupine navadil, navadil se bo tudi tega, da ga vedno pridete iskat in naslednje leto bo najbrž slabe volje če boste rekli da drug dan pa ne gre v vrtec-tako zelo se namreč povežejo med sabo otroci. Če boste zjutraj ostajali nekaj časa z malčkom, pa boste vse skupaj samo poslabšali ker bo otrok potem hotel da ste z njim in se enostavno ne boste mogli posloviti od njega.

Glede nočnega joka pa tako. Mislim da tu pa skoraj ni izjem in da vsak otrok vsaj prvi mesec uvajanja v vrtec ponoči joka in najbrž dostikrat tudi kasneje. To je preprosto zato, ker je otrok poln novih utisov, dogajanj, natrpanega urnika, novega reda, obrazov itd..To je čisto nekaj normalnega, saj še odrasel človek poln novih utisov težko spi.

Tako mamica, mislim, da rabite samo malo korajže pa bo. Če hujšega ne bo kot je tale vrtec, potem bo superca, pa mi lahko verjamete, da bo v tem življenju dal vaš otrok še veliko veliko hujšega čez kot je vrtec.

Lea

Jaz svetujem da gerste z njim v vrtec in ostanete prva dva dni znjim ce je to mogoce. Jaz sem bila z mojim sinom tudi dva dni v vrtecu z njim in prvi dan se je za eno uro ze igral z drugimi. Ko pa sem ga tretji dan pustila samega se je tudi jokal ampak jaz sem takoj odsla in telefonirala sem vzgojiteljic in je rekla da se je jokal samo pol ure in potem pa je bil vredu in se je igal.
Upam ta ti bo to pomagalo
Pozdrave

nova
Uredništvo priporoča

AJm from d fjučr, bičzzzz!!!

New Report

Close