Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Župnik v Komendi ga biksa

Župnik v Komendi ga biksa

Zdravko Žagar, župnik v Komendi ga (spet) biksa. V zadnjem občinskem časopisu (2013-08/09, stran 7) si je prislužil pritožbo, preberite spodaj.

V družinah izsiljena ljubezen in spoštovanje, pri farških izsiljena pobožnost, ki jo je treba nadzirat z diktafonom, potem pa neverjetno začudenje, ko čez 30 let zlomljeni otroci mečejo starše čez prag. Nasilje niso samo batine, tudi bolj prefinjenih metod se otroci dobro naučijo.

[img]http://shrani.si/t/1H/cl/2fxGrht1/komendazupnikzdravkozaga.jpg[/img]

Dolgo, predolgo je trajalo, da je nekdo končno tudi javno napisal kakšen je ta župnik. Piscu popolnoma verjamem. Iz izkušenj in iz pripovedovanja vem, da je veliko otrok spravil iz cerkve. Med drugim tudi mojo nečakinjo.

Ja ta župnik je res obup.S partnerjem sva želela krstiti hčerkico da ne omenjam že začetka kakšne predpogoje nama je dajal.Ko je prišel dan krsta je pa rekel da ne ve če bi krstil zato ker se je zgodila tragedija.Rekel je da jo ne more krstiti ker iz partnerjem nisva vedela 10 božjih zapovedi in pa nisva povedala kje sva obiskovala verouk.Meni osebno se to ne zdi prav.Tukaj se gre za njen krst in ne za naju.Po pol urni pridigi ki sva jo imela je pa rekel:”No pejta zdej u cerkev da krstimo tega otroka” Brez besed

nova
Uredništvo priporoča

No pa, da še jaz dodam svoje. 5 let nazaj sem v Komendi še zadnje leto hodila k verouku, čkala me je tudi sveta birma. V tistem letu je od skupno 40 iz dveh razredov veliko učencev šlo stran tako, da nas je ostalo zelo malo. Pogoji, da narediš priprave na birmo so absurdni ! Stoški in cene pa res blazne ! V drugih krajih so starši kar gledali, ker nikjer niso imeli stvari kot so tukaj ! Sem sicer mimo tega ampak je bilo pa grozno ! Kričanje, obnašanje kot da smo živali, preklinja pa čeprav je župnik,…. Mojega bratranca je spravil atko daleč, da ni šel k birmi, ker je grozil njemu in staršem, da jih bo Bog kaznoval itd. Blaznež !!!!

pa pijanec je tudi ! pijan je sedel za volan in se zaletel tako, da da je bil avto kar fajn poškodovan ! pa sredi komende je ukradel žganje v trgovini ! otroke maltretira, tarcjanke mu pa v rit lezejo ! plačaš mašo pa v 1 uri naredi za 10 različnih ljudi mašo pa od vsakega pobere po 25 € ! za tavelke kmete pa vplivneže pa je maša samo za njih ostali pa lahko čakamo ! mama je umrla aprila za 30 dan smo dali takoj po pogrebu, mašo smo imeli junija sepravi kar 90 dan + pozabil jo je omeniti tako, da med mašo ni bila nikoli omenjena ! pa stalno fehtari za neke prispevke ! raje naj se spravi denar dati za kamero ali varnostnika ! ponoči kradejo kot srake ! vse od važ, celih ikeban, steklenih sveč in vsega dobi noge kar čez noč !

Če ima tale župnik opravka s takilimi farškimi babami (kot je tale zgorni post), verjamem, da komaj vzdrži.
In tebi ta isti župnik v nedeljo pri maši porine hostijo na jezik in ti pred njim ponižno poklekneš, kajneda, baba farška. Saj že moraš po odpustek priti…

Ne strinjam se z vašim postom. Ima gospa / gospodična / gospod / gospodič kdorkoli že je čisto prav. Sem doma iz Most pri Komendi in tudi mi čakamo po 2, 3 mesece, da pridemo na vrsto za sveto mašo. O blaznem obnašanju, krajah, ustrahovanju,.. župnika pa sploh nebi govorila. Vse zgoraj navedeno je popolnoma res pa še bi lahko dodali. Je bil že večkrat obravnavan tudi v Ljubljani pa tudi odstanili naj bi ga z župnije ampak baje ni zamenjave. Pa kaj še ! Leze jim v rit in se smili sam sebi ! Takšen človek ne more biti župnik ! Je vseeno ali ga imamo ali pa ne !

Eh… to da je otroke rešil pred pogubo doživljenskega mentalnega suženjstva mu lahko štejete samo v bonus in na vašem mestu bi se sramoval, da otroke, preden imajo možnost svobodnega razmišljanja in odločanja posiljujete z nečim tako kompleksnim kot je vera, ki je še odrasli večinoma ne razumejo, vedo samo, da je “v cerkev treba hoditi”, ker so v mladosti bili tudi sami versko zlorabljeni od svojih staršev. Pustite vendar, da se otroci sami odločijo, ko bodo polnoletni, namesto, da jim ukalupite njihove, še nerazvite misli…

Ogorčen.

Sem generacija 70-ih. Sem naredila obhajilo, birmo. Nihče od mojih staršev, ki so mene vpisali v veorouk (ker-se-tako-spodobi-kakopak), niso ta čas hodili v cerkev, razen za praznike, pa še takrat je bilo fajn, da si bil zadnji in se si lahko preselil v zabavo v bližnji bife, ki je bil takrat odprt do pamti. Pa da kdo ne razume narobe-ni bil noben alkoholilk. Do takrat ko smo otroci opravili “obvezno” mašo, smo imeli trezne starše pred cerkvijo.

Sem hodila k verouku, moji starši niso bili pri maši nobeno nedeljo – ker bi pockrali od dolgega časa – sem hodila k maši do birme. In tiste spovedi – fak – to je bil cirkus-farsa za skrito kamero posneti od absurda – tako sprevrženo je to….
Evo, moji otroci niso krščeni. Ne hodijo v cerkev. Želim, da se o VERAH učijo pri pouku, da se naučijo osnove Biblilje, osnove KORANA, osnove BUDA ali karkoli to že je….

Naj omenimo, da si preko nekaterih osnovnošolcev tudi ogleduje tuje profile , da pije, da kadi in ne spoštuje nobenega razen sebe.

kakor vem ste mel nekaj let nazaj v župniji Aleša Tomaševiča ali je bil on uredu?

Zivjo. Najprej da odgovorim, ja imeli smo Aleša za diakona in bil je res faca tako kot vsi diakoni do sedaj. Vem ker sem se sam obiskoval verouk nedolgo nazaj� sedaj pa o tem kaksen je župnik. Meni osebno je bil super clovek ki se je z mladimi rad pogovarjal in jih zabaval. Skupaj smo preigrali cele ure nogometa. Res je da se vam bo vse zamerilo, cerkev, vera, Jezus, tudi zupnik, ce pa vam ze starsi niso dajali prave verske vzgoje. Res da je strog in je marsikoga spodil iz cerkve ampak nek razlog je. Predvsem v svoji zupniji noce ljudi za katere ve da jim je vseeno ali so pri masi ali ne. Menim tudi da ga vecina ne pozna in nemore govoriti okoli nekaj kar slisi od vaskih opravljivk. Malo se zamislite. Skratka res ni zupnik kot se sika ampak ima red in disciplino kar mnogi duhovniki po drugih zupnijah nimajo. To je moje mnenje, nikogar nisem hotel uzaliti ali kakorkoli ponizati…

Zdravko je kreten ki kadi travo in heroin. Pijan ko žolna vedno pride k maši

Nekaj ne razumem zakaj sploh hodite k maši če je takšen župnik? Zakaj podpirate faro? Zakaj otroke silite da hodijo k verouku. Pa saj ni samo ta fara?
Za sv. mašo daste lahko kjerkoli hočete ni potrebno samo v domači župniji. Primer mojega brata župnik v domači župniji ni hotel vzeti k verouki, oz. je postavljal kup enih zahtev, samo zato ker je šel najin stric študirat nekaj kar župnik ni odobraval. Ker se najina starša s tem nista strinjala sva pač z bratom hodila v drugo župnijo in to je bilo to.
Župnik, v našem župnišču je tudi obup. Ok moji niso krščeni niti ne hodijo k verouki, imajo pa ri mlajšem 1X letno sv. mašo za vrtec. Pač jaz mojega otroka ne peljem, ker enostavno ne pustim da mu nekdo pere možgane s sovraštvom do drugačnih. Če drugim to paše naj meni ne in želim da je otrok odprt do vseh in da si sam ustvari sliko glede prijateljev, glede na osebnost ne na to kdo so njegovi starši.

Oh dragi moji, tudi g. župnik je samo človek. Sem iz Komende in vem, da je poleg napak, ki jih ima, tako kot mi vsi, pri njem veliko dobrega. Najlažje je sodit …
Če ste se vam Cerkev in Bog zamerila, pa najbrž ni on kriv. Saj nihče ne hodi zaradi župnika ali kateregakoli drugega človeka k maši, kajne?

No ja, otroci marsikdaj počnejo kakšno stvar samo / pretežno zato, ker je npr. učitelj fajn. Nekaj pa jih lahko še tako veseli, pa ne bodo šli, če bo učitelj “brezveze”. Torej je to, kakšen je župnik še kako pomembno. In v kakšnem primeru tudi vpliva na to, ali bo človek nadaljeval z veroukom, obiski maš 😉

Veruje se v Boga, ne pa v župnika in cerkev. Če ste takšni osli, da potrebujete svete maše, verouk in podobno kramo, da plačujete za mašo, da vam en župnik soli pamet, da ne vidite, da je cerkev ena velika korporacija, podjetje za služenje denarja, ste si za takšen odnos čisto sami krivi. Iščete Boga tam, kjer ga ni.

Že iz časa otroških let ima rdeč obraz, pijanec pa prav gotovo ni. Pomislite, kdaj ste sami kaj popili!

Ta župnik je en sam hudič. Sama naj bi hodila k verouku v Komendo pa me ni sprejel, ker sem bila krščena nekje drugje. Tam kjer sem potem obiskovala verouk je župnik samo debelo gledal. Ta človek ni za župnika.

Strinjam se z 90% vsega kar ste napisali…tudi s člankom objavljenim v Aplenci: Župnik v Komendi ni v ponos papežu Frančišku.

Ah, kaj ko je dvoličnost Cerkve in njihovih pripadnikov od samega nastanka Cerkve še kako prisotna. Ta je verjetno tudi eno od mehanizmov obstoja Cerkve skozi tisočletja.

Sabina V., ste vprašali zakaj podpiramo takšno faro?

Sam osebno je prav sigurno ne. In verjamem, da je še mnogo takšnih posameznikov oz. družin.

Zakaj pa določeni jo? Zaradi koristi! Saj poznate rek: Roka roko umije

Poznam primer družine, ki ga podpira:

Oče te družine je v našem podeželskem okolju kot diplomirani teolog (sicer nesojeni župnik) in dolgoletni novinar verske revije Družina, v ožjem krogu komendske verske »elite«. Svoj čas ne namenja družini, ampak ga posveča pisanju člankov z naslovi Prvi pohod za življenje; Molitev, vera in pričevanje; Služili smo bolnikom itd. Seveda napiše tudi kaj za zgoraj omenjeno lokalno glasilo Aplenca, v katerem na piedestal z največjim veseljem postavi občasno tudi svojo ožjo/širšo družino.

Vse lepo in prav, če ne bi bila vsebina njegovega pisanja pravo nasprotje, tega kar njegova družina dejansko živi, dela.

Otroci, sedaj že krepko odrasle posameznice/posamezniki, pa medtem splavljajo otroke, lažejo čez in čez, svingajo (tudi v krogu družine), kradejo in se ukvarjajo z ilegalnimi posli, goljufajo, delajo na sex liniji, varajo-tudi s poročenimi (kateri pridejo k njim na nedeljsko kosilo), izkoriščajo in žalijo druge, konzumirajo različne substance, so agresivni…itd.

Še bi lahko našteval, a za splošni vtis o tem, kaj se dogaja v tej družini je dovolj.
In ja, vsi smo »krvavi pod kožo«. A obseg in teža teh prekrškov krepko presega povprečje.

Mama, ki gre sicer večkrat na teden v cerkev in se drži božje besede do vejice in pike (beri: vse kar župnik pove), pa jih uspešno zagovarja z besedami: »Satan jih je zapeljal…saj ne vedo kaj delajo…in v drugi sapi…da je grešnikom – se pravi v prvi vrsti njenim otrokom – potrebno odpuščati in da je ljubezen do »otrok« najpomembnejša. Po drugi strani pa jih nagovarja, naj drugim delajo slabo… Ostalim (izven svoje družine) pa vzbuja krivdo, išče pri njih napake…Seveda se izogiba ljudi, ki vedo resnico o tem kakšna je njena družina, in ne sliši medvrstičnega priporočila, naj najprej pomete svoj prag!

Dokler bo jedro komendske fare na takšni osnovi, bo tudi takšen župnik ostal…

Pa lep dan

»Najnevarnejši aspekt religije je ta, da teži k poveličevanju absurdnega in opravičevanju odvratnega.«

New Report

Close