Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kengurujček – da ali ne

Kengurujček – da ali ne

Uporabljate kaj kengurujčke? Za tiste ki jih, kdaj ste jih začele uporabljati? Ful so deljena mnenja glede tega, ampak se bolj nagibam k temu, da bi ga kupila. Hvala za informacije 🙂

kengurujček ni nikakor škodljiv,če ga pravilno uporabljaš

Tudi jaz nimam nič proti kengurujčkom, mi ga že neki časa uporabljamo pa ni težav. Super je ker je zelo priročen, imamo pa tegale od Tomyja http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=248645.

nova
Uredništvo priporoča

Mi ga pri dveh otrocih nismo smeli uporabljati (po nasvetu razvojne terapevtke) – obe je zategovalo v ramah, en otrok se pa not ni hotel nositi. Tako, da najprej počakaj in če je z otrokom vse OK, si ga najprej izposodi, da vidiš, če je otroku OK. Potem ga šele kupi. Jaz ga nisem uporabljala in ga nisem tudi nič pogrešala.

Kengurujčki se načeloma odsvetujejo s trani tistih, ki sicer drugače zagovarjajo uporabo nosilk.

In sicer kengurujček naj ne bi bil najbolj primeren, ker ko je otrok pokončno noter, pritiska direktno na hrbtenico (na trtico).

Bolj se svetujejo vizuelno podobne nosilke, samo da so spodaj širše in zajamejo še delno nogice noter in se teža razporedi.

Prodajajo jih sigurno še kje, samo jaz se nisem poglabljala, sem jih kupila kar tukaj.
Mehke nosilke:

http://www.mojskratek.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=277&detailID=905&ime=Boba_3g_Classic_Carrier

Kengurujčki se načeloma odsvetujejo s trani tistih, ki sicer drugače zagovarjajo uporabo nosilk.

In sicer kengurujček naj ne bi bil najbolj primeren, ker ko je otrok pokončno noter, pritiska direktno na hrbtenico (na trtico).

Bolj se svetujejo vizuelno podobne nosilke, samo da so spodaj širše in zajamejo še delno nogice noter in se teža razporedi.

Prodajajo jih sigurno še kje, samo jaz se nisem poglabljala, sem jih kupila kar tukaj.
Mehke nosilke:

http://www.mojskratek.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=277&detailID=905&ime=Boba_3g_Classic_Carrier%5B/quote%5D

Ko otrok še ne sedi potem v kengurujčku lepo leži.Nima kam pritiskat,saj po tej logiki ga tudi noben starš ne bi smel imeti v naročju 🙂 Ko otrok že začenja sedet,pa se v kenguruju nosi pokonci.
Tako da tvoja logika ne gre čez

Ni to nobena moja logika, ampak sem lepo povedala, da prenašam sporočilo…..

Sicer pa ne vem kako lahko otrok v kengurujčku leži, bo treba najprej malo pojme uredit.

Uredi si jih ti,če ne veš 🙂

Jaz imam urejeno. 🙂

O tem je bilo napisano že mnogo in več, pobrskaj.

Jaz svojih ne bi nosila v kenguruju, vsaj ne pred nekje 7. mesecem, dokler hrbtenica ni stabilna, pa še potem sem raje uporabljala nosilko z boljšo razporeditvijo teže in več možnimi načini nošenja.

In ne, v kenguruju otrok ne more ležat, ampak z vso težo pritiska na presredek in binglja od tebe ko razkuhan špaget. Če se komu to zdi naravno in OK, bog se usmili…

otrok v kenguruju lahko tudi ležo.In ti belasnezinka si pač samo lisliš da imaš urejeno ,pa nimaš 😉
Obstajo tudi kengurujčki ,kjer otrok leži. OMG kakšen šok kajne 🙂

Avtorica NE: meni se pa ne zdi naravno kako ti in večina žensk otroka nosite,da podirate kupčke,pa mu tudi pritiskate na “presredek” hahahaha in ni dobro za hrbtenico 🙂 Pa kaj čmo zdaj ,aja bog se vas usmili

otrok v kenguruju lahko tudi ležo.In ti belasnezinka si pač samo lisliš da imaš urejeno ,pa nimaš 😉
Obstajo tudi kengurujčki ,kjer otrok leži. OMG kakšen šok kajne 🙂

Avtorica NE: meni se pa ne zdi naravno kako ti in večina žensk otroka nosite,da podirate kupčke,pa mu tudi pritiskate na “presredek” hahahaha in ni dobro za hrbtenico 🙂 Pa kaj čmo zdaj ,aja bog se vas usmili[/quote]

OK, pametnjačka, na plan s konkretnim modelom kenguruja, kjer otrok lahko leži. Ups, ne bo šlo, kajne, ker potem to ni več kenguru, temveč druga oblika nosilke.

Drugače pa ti za dobro tvojih otrok (če jih imaš ali jih še boš imela) toplo priporočam, da o baby hendlingu in nošenju povprašaš za začetek pri svojem pediatru, potem pa še pri kakšnem strokovnjaku. Ti bodo marsikaj vedeli povedati o dvigovanju, odlaganju, položajih za spanje in predvsem nošenju. In srčno upam, da svojemu otroku za podiranje kupčka nisi pritiskala na presredek – iz tvoje izjave se mi bolj dozdeva, da se ti niti najmanj ne sanja o anatomiji. Kakorkoli.

Tudi jaz še nisem videla kenguruja, kjer otrok leži. Drugo je npr. sling, kjer imaš otroka v treh različnih položajih, eden je tudi ležeči. Zato je meni sling dosti ustreznejši od kenguruja, ki je primeren za večje dojenčke.

otrok v kenguruju lahko tudi ležo.In ti belasnezinka si pač samo lisliš da imaš urejeno ,pa nimaš 😉
Obstajo tudi kengurujčki ,kjer otrok leži. OMG kakšen šok kajne 🙂

Avtorica NE: meni se pa ne zdi naravno kako ti in večina žensk otroka nosite,da podirate kupčke,pa mu tudi pritiskate na “presredek” hahahaha in ni dobro za hrbtenico 🙂 Pa kaj čmo zdaj ,aja bog se vas usmili[/quote]

OK, pametnjačka, na plan s konkretnim modelom kenguruja, kjer otrok lahko leži. Ups, ne bo šlo, kajne, ker potem to ni več kenguru, temveč druga oblika nosilke.

Drugače pa ti za dobro tvojih otrok (če jih imaš ali jih še boš imela) toplo priporočam, da o baby hendlingu in nošenju povprašaš za začetek pri svojem pediatru, potem pa še pri kakšnem strokovnjaku. Ti bodo marsikaj vedeli povedati o dvigovanju, odlaganju, položajih za spanje in predvsem nošenju. In srčno upam, da svojemu otroku za podiranje kupčka nisi pritiskala na presredek – iz tvoje izjave se mi bolj dozdeva, da se ti niti najmanj ne sanja o anatomiji. Kakorkoli.[/quote]
Sploh veš kaj je anatomija?? Hitro poguglaj 🙂

Kaj pa pomeni pametnjačka??? Ti sploh si obiskovala šolo??
Ups ja gre,ker je kar nekaj modelov na tržišču:

http://www.mojalbum.com/lotus/razno-pripomocki-oprema/kenguru-uporaba-na-3-nacine-otrok-lahko-tudi-lezi-zato-je-primeren-ze-za-najmlajse-20/4453799

pa tudi babybjorn ima itn.
ne rabiš mi toplo priporočat,ker ne upoštevam nasvetov od ljudi,ki ne vedo skoraj nič in znajo samo vrteti jezik v 3 dni 😉 ter pisati pametnjačka ali kakorkoli 😉 !

Vseeno je sling boljši kot tale kenguru, ker nogice visijo. V slingu, ko leži, jih ima pokrčene, kar je za hrbtenico boljše.

Sem nosila v kengurujčeku dveh otrok ( sem uporabila Baby Bjorn) po 3.5 kg jih teže, vse je v redu, otroka sta zdrava. Ko teža otroka je bila več kot 8 kg ( po 5-6 mes), nositi ga v kengurujčiku je bilo težko za hrbta, prehitro sem bila utrujena, po 1-1,5 ure… zato po mojmu nič smisla in ne ugodno nakupovati ga pozno. To je hčerka v Baby bjorn, 3 mes
[img]http://cs5131.vk.me/u6337454/138387199/x_c7fe56c5.jpg[/img]
Po 6 mesecev sem nosila v Ergo nahrbniku ( Baby Ergo Carrier in Pongue, druge je bolj pocene). Ni tako udobno obleče ga kot kengurujček in ni tako je lep, ampak ves dan lahko nosim otroka od 6 mesecev do 3-4 leta ( sem potovala peš).
To je ona v Pongue , 1 leto 2 mes
[img]http://cs301402.vk.me/v301402454/3224/ApvfcLtjEgk.jpg[/img]
Ampak naprej Ergo hčerka ni marala, ker tam ni možno sedeti likom od mamice.

PS Oprostite, sploh se učim slovenščino.

Mnenja so različna. Eni starši pravijo da, drugi ne. Vsak se sam odloči. Poguglaj malo, zberi mnenja, vpraši za nasvet pediatra, itd. Mi smo se odločili za. Vzeli pa smo v babycenter outletu Thomyjevega za 55 eur (znižan).

Pri nosilki je pomembno, da malček sedi v položaju žabice, torej da mu nosilka nudi oporo od kolena do kolena in da ima stem podprto hrbtenico. Pri kengorujčkih tega ni saj nogice visijo prosto dol. Jaz sem v otroški trgovini Silly kupila mehko strukturirano nosilko Ergobaby Omni 360 in sem super zadovoljna! Otročka lahko nosiš v štirih različnih položajih: spredaj obrnjenega k sebi, okoli 6 meseca starosti pa tudi zadaj, spredaj obrnjenega naprej in na strani. Plus tele nosilke izgledajo super cool, tako da je gospod očka cel ponosen naokoli paradiral s tisto nosilko in našo malo štruco notri!

Prilagam še link do nosilke: https://silly.si/collections/ergobaby-omni-360-vse-v-ena/products/mehka-nosilka-ergobaby-omni-360-crna

New Report

Close